» נשים » הריון » הרעת תנאים בעבודה לאישה בהריון

הרעת תנאים בעבודה לאישה בהריון

מקרים של הרעת תנאים בעבודה לאישה בהיריון או אישה לאחר חופשת לידה נפוצים, מעסיקים רבים עושים מאמץ להרע את תנאי העבודה מתוך כוונה לעודד את העובדת לעזוב בעצמה את מקום העבודה. כך מצליחים אותם מעסיקים להחליף את העובדת בעובדת חדשה מבלי להתמודד עם פיטורין של עובדת בהריון בניגוד לחוק. חשוב לציין כי גם הרעת תנאים בעבודה לאישה בהיריון מהווה עבירה על החוק לכל דבר.

החוק בישראל קובע לנשים בהריון ונשים אחרי לידה זכויות במקום העבודה, החוק אוסר על פיטורין של אישה בהריון כאשר סיבת הפיטורין היא ההיריון. המעסיקים יודעים זאת ולכן עושים במקרים מסוימים מאמצים לגרום לאישה להתפטר בעצמה.

למה מעסיקים לא מעוניינים בעובדת בהריון?

אותם מעסיקים שהעסיקו אותך בהיותך רווקה או נשואה ללא ילדים חוששים כעת מפני היעדרויות ממקום העבודה, חופשת הלידה שלך וירידה בכמות השעות ובאיכות העבודה לאחר החזרה מחופשת לידה. במקרים רבים מעסיקים מעדיפים להעסיק רווקות על פני נשים נשואות או אימהות.

בכדי להגן על נשים בהיריון בשוק העבודה קובע החוק חוק איסור פיטורין של אישה במהלך היריון מסיבת ההיריון. אותו חוק קובע גם כי על המעסיק לשמור בעבור העובדת את מקום העבודה שלה עד לחזרתה מחופשת הלידה. היום, אישה בהיריון תתקשה למצוא מקום עבודה שיסכים לקבל אותה במהלך ההיריון, לכן, נשים רבות מוצאות עצמן במלכוד. מצד אחד הן מתמודדות עם הרעת תנאים בעבודה ומצד שני הן יודעות כי יהיה זה קשה מאוד עד בלתי אפשרי למצוא עבודה חדשה במהלך ההיריון.

כדאי לדעת כי קיימים מקרים רבים בהם הרעת תנאים בעבודה הסתיימה בתשלום של פיצויים לעובדת ובהחזרתה למקום העבודה. אם גם את מתמודדת עם הרעת תנאים בעבודה זה הזמן לפנות לייעוץ משפטי.