» בידור ותרבות » איך לנקות נכון פסנתרים

איך לנקות נכון פסנתרים

הפסנתר הוא רהיט יקר ערך כספי ורגשי, בכדי להגן עליו מפני בלאי, שחיקה ולכלוך מצטבר עלינו להקפיד לנקות אותו באופן קבוע. פסנתרים יש לנקות כאשר הם נמצאים בשימוש וגם כאשר הם אינם נמצאים בשימוש. בעזרת הטיפים הבאים תוכלו לטפל בפסנתר שלכם כראוי וליהנות ממנו למשך תקופה ארוכה יותר. אם יש לכם ספק באשר לדרך הנכונה לטפל בפסנתר שלכם כדאי להתייעץ עם איש מקצוע בעל ניסיון.

איך לנקות את הקלידים?

שימוש בחומרי ניקוי חזקים כמו אקונומיקה או מסיר שומנים אינו מתאים לפסנתרים, גם אלכוהול לחיטוי עלול לגרום לנזקים. הדרך הנכונה לנקות פסנתרים היא באמצעות מטלית לחה עם מים בלבד. הימנעו מחדירה של לחות אל צידי הקלידים והקפידו לייבש היטב את הקלידים לאחר הניקיון.

ניקוי נכון לגוף הפסנתר

ישנם בתים רבים בהם פסנתרים הם רהיט נוי לכל דבר, הפסנתר נותר סגור רוב הזמן ועל גוף העץ החיצוני מצטברת שכבה של אבק. את האבק יש להסיר באמצעות מטלית לחה או מטלית רכה המיועדת לניקוי אבק. אם תרצו להבריק את שכבת העץ החיצונית ניתן לעשות שימוש בחומרים להברקת רהיטי עץ, השימוש בחומרי הניקיון יהיה כמובן רק חיצוני.

איך לנקות את החלקים הפנימיים בפסנתר?

מדובר בחלקים עדינים מאוד, עליכם לייצור קשר עם איש מקצוע לביצוע ניקיון יסודי ללא פגיעות מיותרות.

איך לשמור על פסנתרים בבית?

א. שימו לב למיקום הפסנתר בבית, עליכם לבחור מיקום עם מינימום נזקים של חשיפה לשמש, מזגן שמטפטף, רטיבות, לכלוך של מטבח וכן הלאה.
ב. על גבי פסנתרים לא נציב אגרטלים עם פרחים, סלסלות של פירות, משקאות ושאר נוזלים.
ג. אם דרוש לפסנתר תיקון אל תנסו לתקן אותו בעצמכם, המכאניקה הפנימית עדינה מאוד, קרוב לוודאי שתגרמו יותר נזק מאשר תועלת.
ד. אין לרסס פסנתרים בתרסיסים להדברת מזיקים, אם יש בבית עש לא נכניס אל הפסנתר כדורי נפטלין. אם אין ברירה אלא לרסס עשו מאמץ שלא לרסס את חלקי המתכת.
ה. אין לאכול במהלך הנגינה בפסנתר או בקרבת הפסנתר, פירורים יתיישבו בין הקלידים ויפגעו בתנועה העדינה.
ו. אם עליכם להזיז את הפסנתר ממקום למקום עשו זאת נכון תוך הרמת הפסנתר ולא תוך גרירתו. אם עליכם להזיז את הפסנתר לעתים קרובות כדאי להתקין לו גלגלים.