» בעלי חיים » אילוף כלבים » לא מפחדים מכלבים

לא מפחדים מכלבים

כלבים הם חיה נהדרת שמעבירה הרבה מאוד מזמנה בצמוד לבעלים שלה בצורה שהופכת את המילה נאמנות למתאימה ביותר עבורם, אז זה די טבעי לראות כי מסביב לכולנו ישנן משפחות רבות שבוחרות לאמץ חיה מעין זו בבית הפרטי שלה כאשר כלבים נמצאים בצורה די בולטת באזורים הפתוחים גם כן.

עכשיו תתארו לעצמכם כי הדבר הנפלא הזה שאפילו יוצר אלמנט של רוגע ומצליח לקרב את האנשים הסגורים ביותר לאהבה שפשוט לא רואים בצורה אחרת, הוא הדבר ממנו מפחדים אנשים ברמה בינונית עד חמורה שאינה מאפשרת להם לצאת מן הבית בשל החשש הכבד כי ייתקלו בכלב בסביבה הקרובה אליהם. פוביה מסוג פחד מכלבים היא אמיתית לגמרי וללא טיפול הולם היא יכולה ליצור בעיה בפעילות נורמטיבית אצל אנשים שסובלים ממנה, אולם כמו כל פוביה אחרת ניתן במקום ספציפי שמאפשר זאת בצורה מקצועית.

איך בא לידי ביטוי הפחד הזה בהתנהגות של אדם?

·        יכול להיות שהוא יחשוש כי כלב יתקוף אותו.

·        הפחד יכול להיות מפעולה מפתיעה של הכלב כמו זינוק אל האדם שנמצא לידו, ולאו דווקא על מנת לתקוף.

·        פחד מכל סוג של מגע עם כלב אף הוא גורם לרתיעה חזקה ממנה, פחד זה יכול להיות נובע אצל אנשים שיש להם הפרעה בנוגע לסדר וניקיון ותופסים את החיה בתור דבר מלוכלך.

·        ברמה הכי חמורה של הפוביה אפשר לראות כי האדם יימצא בהסגר כמט מלא במקום שבו הוא חש בטוח מפני הגורם לפחד מכלבים שהוא החיה עצמה שלעיתים משוטטת ברחובות שליד הבית עם השגחת הבעלים או בלעדיה.

 

הטיפול בפחד מכלבים הוא פשוט למדי ומתבצע בצורה מקצועית עם נאשים שהוכשרו לעבוד עם קהילה שסובלת מפחד זה בדרגות השונות שלו ובעזרת כלבים שאומנו ספציפית למטרה זו.

אודות שרון קורן