» עסקים » משאבי אנוש » מציאת מועמד אידיאלי לעבודה

מציאת מועמד אידיאלי לעבודה

מציאת מועמד אידיאלי לעבודה

לוח דרושים מקוון נותן אפשרות  לחיפוש עבודה בזמנים הנוחים לכם, פריסה ארצית, חוסך ממחפשי העבודה את המאמץ של כיתות הרגליים בין חברות השמה וישיבה מול נציג ששואל שאלות שלא תמיד היינו רוצים להשאל ושגורמות למועמד לא פעם להמצא במבוכה או לחץ.

 לוחות דרושים מכילים מגוון הצעות עבודה של בתי עסק קטנים או גדולים שמבצעים גיוס עובדים ומהווים כלי חשוב הן למחפש העבודה והן למי שמעוניין לגייס עובדים חדשים.

לוח דרושים מהווה פלטפורמה חכמה ומהירה שמאפשרת לכם כמי שרוצים לגייס עובדים לאתר עובד זמין בטווח זמן קצר בלי להשקיע מאמץ רב או זמן רב מדי.

לאחר שהמועמד מבצע רישום קצר, ניתן לערוך חיפוש וסינון לפי קריטריונים שמתאימים לו.

למפרסם המודעה כדאי להגדיר דרישות ספציפיות שיקלו על המועמד להבין את התאמתו לדוגמה – יכולת לעבודה עצמאית, מקום ההעבודה  דורש הקשבה, דורש יכולת טכנית, נכונות לעבודה פיזית, נכונות לשעות עבודה לא שיגרתיות, התנהגות אדיבה ומכובדת .

כל מי שמעוניין לגייס עובדים חדשים רוצה למצוא אנשים אחראים, אמינים, מקצועיים ואיכותיים שידעו להסתדר עם עמיתיהם לעבודה.

ניתן לסנן לפי היקף המשרה, מקום העבודה, ותחום העיסוק ובתוצאה יופיעו המשרות שקיימות.

מבין התוצאות שהתקבלו יוכל המועמד להגיש את מועמדותו, לשלוח קורות חיים ולהמתין לזימון לראיון עבודה.

תהליך גיוס עובדים כזה הוא נוח מאוד והסיכוי למצוא התאמה שתתאים לשני הצדדים בהחלט גדול.

חברות שנמצאות בתהליך גיוס עובדים מקבלות פנוית רבות, לפעמים לגורם הקולט במקום העבודה אין את הזמן והסבלנות לקרוא את טופס הקורות חיים לכן על קורות החיים שלכם להיות תמציתי.

פתחו את הראש לגייס עובדים עם פרופיל אחר של מועמדים שהגיוס שלהם יכול להיות הרבה יותר מוצלח – אולי כדאי לוותר על גיוס מועמדים צעירים ובמקומם גייסו מבוגרים עם מוטיבציה.

איתור מוצלח של עובדים או מציאת מקום עבודה מתאים היא מפתח להצלחה של שני הצדדים ואם עושים אותו נכון כולם מרוויחים.

בהצלחה!