» מימון » המדריך המקוצר לאיתור כספים אבודים

המדריך המקוצר לאיתור כספים אבודים

כ-10 מיליארד שקל של כספים אבודים נמצאים בחשבונות חסכון לא פעילים, חברות הביטוח מחזיקות באותם כספים וללא המיזם של משרד האוצר הן כנראה לא היו נוקטות בכל פעילות בכדי לסייע לבעלי החשבונות לקבל את הכספים המגיעים להם. משרד האוצר השיק ממשק באמצעותו ניתן לאתר כספים אבודים הנמצאים באותם חשבונות חסכון לא פעילים, את החיפוש מבצעים בצורה פשוטה וללא עלות באמצעות ממשק אינטרנט, כל אדם רשאי לבצע כ-5 חיפושים.

מתי כדאי לבצע איתור כספים אבודים?

ההמלצה שלנו היא לביצוע איתור כספים אבודים ראשוני לכל אחד, החיפוש הראשוני אינו כרוך ותשלום ויש לכם אפשרות רק להרוויח. חיפוש יסודי יותר אחר כספים אבודים כדאי לבצע אם יש לכם חשש לקיומם של חשבונות רדומים ונשכחים או חשבונות להם אתם זכאים מתוקף ירושה. אם בעבר הועסקתם לתקופה קצרה במקום עבודה שפתח בעבורכם חשבון חסכון פנסיה ואנכם יודעים מה עלה בגורל החשבון כדאי לבצע חיפוש יסודי עד לאיתור הכספים.

שימו לב, ניתן לבצע חיפוש באמצעות הממשק של משרד האוצר גם תוך שימוש בטלפון חכם או טאבלט. חיפוש יסודי יותר אחר כספים אבודים ושאר כספים המגיעים לכם תוכלו לבצע בעזרתנו.

מה אפשר למצוא באמצעות הממשק חיפוש של משרד האוצר?

1.      פרטים על כספים בחשבונות לא פעילים : פוליסות ביטוח חיים, פנסיה, קרנות השתלמות, קופות גמל וביטוחים עם רכיב הריסק. שימו לב, האתר אינו מציג חשבונות חיסכון בהם בוצעו פעולות כלשהן במהלך השנה האחרונה.

2.      האתר אינו מספק מידע על פעולות המבוצעות בחשבונות או סכום הכסף בחשבון, בכדי לקבל מידע זה עליכם לפנות לגורם המחזיק בכספים.

אלו פרטים דרושים בכדי לבצע חיפוש ראשוני?

 

הממשק של משרד האוצר דורש מכם הקלדה של מספר תעודת זהות יחד עם תאריך ההנפקה של התעודה. לאחר מכן תישאלו האם יצאתם לחו"ל ב-3 השנים האחרונות.