» נשים » העצמת נשים » פיתוח פטנט במתכונת של יזמות נשית

פיתוח פטנט במתכונת של יזמות נשית

הכול מסכימים כי בתחום המדע והיזמות יש שוויון מלא בין היכולות של הגברים לבין היכולות של הנשים, בכל זאת, רוב הפטנטים מוגשים לרישום על ידי גברים. נשאלת השאלה האם נשים פחות מתעניינות בתחום, מדוע ישנה פחות פעילות של נשים בתחום הפטנטים והיזמות? פיתוח פטנט הוא משימה שיוכלו גבר ואישה לבצע באותה המידה, הנשים מביאות עמן קו חשיבה שונה מעט מזה של הגברים, דווקא חשיבה נשית היא המפתח להמצאות חדשות ורעיונות מבריקים.

פיתוח יזמות נשית

מתוך מטרה לעודד נשים בתחום היזמות ובתחום הטכני קיימות תכניות המעודדות נשים צעירות לפתח יכולות קיימות בתחום. אם את מתעניינת בתחום ומעוניינת לפת רעיונות זה הזמן לבחון מסלולי הדרכה ומימון ממשלתיים מתוך קרנות לעידוד יזמות נשית.

פיתוח פטנט מהעולם הנשי

תחילה נבהיר כי אנו תומכים בזכויות שוות לגברים ונשים, אך יש לנשים יתרון בפיתוח של פטנטים ורעיונות בתחומים אותם הן מכירות מקרוב. פטנט בתחום האופנה הנשית, הבישול (פטנט המיועד לשימוש נשי במטבח), פטנט מענף הטיפול בתינוקות, פטנטים של טיפוח, פטנטים לנהיגה נוחה יותר לנשים, פטנטים לאימון נשים ועוד. נקודת המבט הייחודית של האישה בהשוואה לגבר מעניקה לה יתרון בתחומים מסוימים. רגע לפני שאת מוסרת עוד רעיון מצוין ליזם אחר זה הזמן לצאת להרפתקה של יזמות נשית ולפתח פטנט בעצמך.

איך מתחילים את התהליך?

א.      השלב הראשון הוא פיתוח של רעיון מבריק, המצאה חדשה.

ב.      השלב השני הוא חיפוש פטנט מתוך המאגר הקיים, עלייך לוודא כי לא קיים כבר פטנט כזה או נמצא בשלבי פיתוח.

ג.       עלויות, זהו השלב בו נבחן את פוטנציאל הרווח מול העלויות הצפויות.

ד.      התייעצות עם עורך פטנטים מומלצת בשלב זה, אפשרי כבר בשלבים מוקדמים יותר.

 

ה.      תחילת פעילות לקראת רישום הפטנט.