» עסקים » איך לתכנן הסדר חוב עם הבנק שיהיה נוח גם עבורכם?

איך לתכנן הסדר חוב עם הבנק שיהיה נוח גם עבורכם?

אחד הדברים המלחיצים ביותר שיכולים לקרות לכל בן אדם הוא מכתב מהבנק המבשר על חוב שתפח, או לחילופין שיחת טלפון שבה יבשר לנו הבנקאי האישי שלנו כי אנחנו מוזמנים לסניף על מנת להסדיר את החוב.

הסדר חוב עם הבנק הוא הסכם מחייב לכל דבר, כשהבנק, בזכות כוחו העודף ויכולתו לפגום בצורה משמעותית בשגרת חייו של החייב, מושך לכיוונו ולטובת האינטרסים שלו. עוד חשוב לזכור שלכל הבנקים המסחריים ישנן מחלקות משפטיות או שהם עובדים בשיתוף פעולה עם משרדי עורכי דין המתמחים בגביית חובות, ולאדם הפשוט שגם כך שקוע בחובות לא קל להתמודד מולם ללא עזרה מקצועית. יחד עם זאת התנהלות מושכלת עשויה להוביל להסדר עם הבנק שיהיה נוח גם עבור האדם ולא רק עבור התאגיד.

בלי פאניקה

אמנם הבנק עלול לפנות להוצאה לפועל, ואם מדובר במשכנתא אתם עלולים לאבד את הבית, ובכל זאת נסו להימנע מאובדן עשתונות.

ראשית, אל תשכחו שגם לבנק יש אינטרס מובהק להגיע אתכם להסדר שתוכלו לעמוד בו, שהרי אחרת הוא יאבד את הסכום שאתם חייבים לו.

שנית, בהלה מופרזת היא יועץ גרוע ועלולה להוביל להימנעות מניסיון למצוא פתרון או לחילופין לחתום על הסדר חוב עם הבנק שיהיה גרוע מאוד מבחינתכם.

לא לטמון את הראש בחול

רבים וטובים מדחיקים את העובדה כי החוב שלהם הולך ותופח, וחשוב להימנע ממדיניות שגויה זו: ראשית, ככל שיחלוף זמן רב יותר עד שתגבשו הסדר חוב עם הבנק החוב שלכם רק ילך ויתפח, כשלפעמים די בהכנסת עו"ד לתמונה מטעם הבנק כדי להקפיץ את היקף החוב בצורה משמעותית.

שנית, התעלמות ודחייה יוצרות אצל הבנקאים את הרושם שאתם מנסים להתחמק, ומקשה על הבנקאים לבחור בהידברות הוגנת לטובת שני הצדדים.

מומלץ לפנות מידית לבנקאי, להפגין רצינות ונכונות להחזיר את החוב ולבקש את כל המסמכים הרלוונטיים בדרך להסדר חוב שגם הבנק וגם אתם תחיו איתו בשלום.

הסדר חוב עם הבנק – לא בלי עזרה מאיש מקצוע

המלצה נוספת היא לא לחתום על שום מסמך מחייב לפני שפונים לייעוץ אצל אנשי מקצוע בעלי ניסיון בגיבוש הסדרי חוב עם בנקים. המלצות של איש מקצוע שכזה עשויות לחסוך לכם כסף רב ולהפוך את תנאי ההסדר וההחזר לנוחים הרבה יותר עבורכם.