» עסקים » ניהול ידע » לתמלל את השיחה במדויק הוא אומנות בפני עצמה

לתמלל את השיחה במדויק הוא אומנות בפני עצמה

שירותי תמלול הם אלה שמביאים שיחות מוקלטות אליכם בכתב, תוך תיעוד כל מה שנאמר בה

כל שיחה שנרשמת בזיכרון אבל לא נרשמת בפועל היא שיחה שאי אפשר להוכיח את קיומה. במקרים כמו חקירות והליכים משפטיים חובה להוכיח מה נאמר איפה ועל ידי מי. למקרים כאלה בדיוק נדרשים שירותי תמלול. כשמתמללים שיחה עוקבים אחריה ומביאים בכתב את כל מהלכה, כולל שמות האנשים שמדברים ומי בדיוק אמר מה. בשירותי התמלול המקצועיים ביותר אפשר לקבל תמלילים כתובים של שיחות מכל הוגים ובכל המקומות וההזדמנויות שבהן נערכו.

מתי מתמללים?

מתמללים ללקוחות בנאמנות במקרים שבהן נערכת שיחת טלפון שהוקלטה על ידי אחד המשתתפים, במקרים של שיחת עבודה או ישיבה רשמית של מנהלים בחברה, במקרים של משפטים שנערכים ויש לתמלל במדויק את מהלך חילופי הדברים בין הנוכחים. כל אלה דורשים מיומנות גבוהה של האזנה, תמלול מדויק ואיכותי של השיחה מבלי לשגות בפירוש ובקשב לה מבלי להוסיף מילים שלא נאמרו ומבלי להשמיט מילים חשובות. במקרים כאלה כל תו ותג בשיחה חושבים וחיוניים ורק שירותי תמלול אחראיים יכולים לעשות את העבודה. לכל שינוי או סטייה מהנאמר באמת יש השלכות משפטיות וחוזיות מכריעות, ולכן רק כששירותי התמלול יכולים להעניק שירותים מקצועיים ואחראיים, תהיו בטוחים שקיבלתם תמליל מדויק של השיחה המוקלטת.

כישורי הקשבה וכתיבה

 

היכולת להאזין לדוברים שמוקלטים לעתים בצורה לא נקייה, עם רעשי רקע או עם דינמיקה רגילה של שיחה, כאשר לפעמים כמה מהדוברים עולים אחד על גבי השני, היא בדיוק היתרון של שירותי תמלול מצוינים שאינם מפספסים אף מילה. גם הצורך לסנן רעשי רקע ולהתרכז בעיקר הוא מה שהופך שירות תמלול שכזה לחיוני ומבוקש. צריך לדעת עברית טובה, לדעת דקדוק בסיסי משום שכל משפט שנאמר בסגנון דיבורי חייב להיראות הגיוני וקוהרנטי בכתב, כך שיבינו בדיוק מה הדובר התכוון לומר, אבל מבלי לשנות מכוונתו. שעות של הקשבה לשיחות בכל תחום  מסחרי, פיננסי, פלילי, אזרחי – הן מה שעושה את ההבדל בין תמלול מקצועי לפחות איכותי.