» טיפול » פסיכולוגים מומלצים לילדים

פסיכולוגים מומלצים לילדים

בחירת מטפל מתאים לטיפול נפשי בילדים אינה פשוטה, יש לבצע את הבחירה בצורה נבונה ולהקפיד לעקוב אחר התקדמות הטיפול והמתקיים בפגישות. כאשר מדובר בטיפול לילדים ההורים יתבקשו להיות נוכחים רק בחלק מהפגישות, יהיו פגישות טיפול בהן הילד והפסיכולוג ישוחחו לבדם כאשר ההורה ממתין בחדר ההמתנה. על כן, חשוב יהיה לבחור פסיכולוגים מומלצים עליהם תוכלו לסמוך.

טיפים חשובים לבחירת פסיכולוגים לילדים

השלב הראשון יהיה איסוף מידע על פסיכולוגים מומלצים כאשר מתוך הרשימה הזו תבחרו לבסוף מטפל מתאים העונה לצרכים ולציפיות שלכם. כל מטפל מביא עמו תחומי התמחות משלו ושיטת טיפול משלו, עליכם לבחור את המטפל המתאים ביותר לצרכים הרגשיים של הילד.

מתי כדאי לגשת לטיפול?

א.      כאשר זיהיתם בעצמכם כי הילד זקוק לטיפול.

ב.      כאשר קבלתם המלצה על טיפול מצוות בית הספר.

ג.       כאשר הילד מגלה התנהגויות חריגות.

ד.      במקרים בהם הילד מתמודד עם קשיים או טראומות.

פסיכולוגים מומלצים לילדים להתמודדות עם מצוקות או בעיות הדורשות הכוונה מקצועית. אם הילד מתקשה להשתלב מבחינה חברתית, אם הילד עבר תהליך גירושין לא פשוט, אם הילד מתמודד עם טראומה או מגלה התנהגות חריגה אותה אנכם מסוגלים להסביר, התערבות של איש מקצוע עם דגש על פסיכולוגים מומלצים היא הפתרון הטוב ביותר.

מתי כדאי להתחיל בטיפול בבעיה?

התחלת הטיפול מהר ככל האפשר חיונית להצלחתו, כאשר אתם מגיעים להבנה כי הילד זקוק לטיפול עליכם למהר לספק לו את הטיפול המתאים. במקרים רבים פסיכולוגים מומלצים אינם מצליחים לספק לכם תור פנוי במהרה, על כן, כדאי לבחור כמה פסיכולוגים מומלצים ולהתייחס גם לזמינות כפרמטר חשוב לבחירת המטפל לילדכם.

כדאי לדעת, המידע אותו מוסר הילד במהלך הטיפול לפסיכולוג הוא מידע חסוי, המידע לא יעובר לבית הספר או לכל גורם אחר ללא ידיעת ההורים או אישורם.