» משפט » דיני משפחה » כשהדרכים מתפצלות

כשהדרכים מתפצלות

כל זוג אשר הולך לקראת חופה כלל לא מעלה בדעתו כ במרוצת השנים תתפתח ביניהם איזו שהיא איבה, שנאה או אפילו אכזבה אבל הסטטיסטיקות מראות שוב ושוב כיצד הזוגות היו נראים הכי מאוהבים בתמונות של יום החתונה נראים כעת כמו שני אנשים זרים שכואבים את השהות המשותפת הזאת ורק משוועים למצוא דרך החוצה מכל אלה. יש זוגות שמצליחים לצלוח את המשברים שהחיים מביאים אל פתח ביתם ולבטח יהיו כאלה, בעוד זוגות אחרים רועדים כבר מאותם משברים ראשונים לאחר הבאה של ילד אחד אל העולם המשותף שלהם.

לפני שפונים אל עו"ד לענייני משפחה זה חשוב להבין כי מחלוקות זה דבר טבעי וכל הזוגות רבים מידי פעם, מה שחשוב הוא האופן בו משלימים ומחליטים להתקדם הלאה יחדיו, ולא בנפרד. אם עדיין חושבים כי הדרכים מתפצלות באופן בלתי נמנע, פועלים בהתאם.

מקטינים את חילוקי הדעות

זה די ברור כי זוג שנמצא בהליכי גירושין יעלה על הפרק כל מיני דברים שמושפעים במידה רבה נוכח אותם רגשות לקראת פירוק מערכת היחסים, והבנה כי חיים שלמים של שיתוף הולכים להיגדע די בקרוב לאחר שכל ההחלטות החשובות יגיעו לסיכום.

 

זה לא פשוט לאחד חיים של שני אנשים אינדיווידואליים ולאחר שנים רבות של חיים ביחד זה בהחלט נעשה מורכב לפרום את כל הקשרים האלה שלעתים מונעים להתקדם קדימה בהליכי הגירושין. אם כן, איך מצליחים לבצע זאת בצורה מוצלחת? לומדים להרפות מבחינה רגשית ולנתק את הרגשות מן התהליך מכיוון שאם מדובר ברצון להתקדם הלאה אזי צריך לדעת להקשיב אל עו"ד לענייני משפחה שיש להם את המיומנות והניסיון עתיר השנים במקרים דומים על מנת להביא לידי ביטוי את סיום חילוקי הדעות והתחלה של פרק ב' בחיים.

אודות שרון קורן