» בעלי חיים » הכלב שלכם כבר למד את הכל?

הכלב שלכם כבר למד את הכל?

לימודי אילוף כלבים, הפכו בשנים האחרונות למבוקשים במיוחד. מדוע? משום תכנית הלימודים החדשנית, הכיתות הקטנות, הצוות המוביל והכלים המעולים שנלמדים במסגרתם. מדובק בקורס המתפרס על פני חצי שנה ומתקיים בין פעם לפעמיים בשבוע. בסך בכל, מדובר בכשלוש מאות שעות אקדמיות, בהן משולבים לימודים התאוריה עם לימודי המעשה. כבר לאחר השיעורים הראשונים, ניתן להשתלב בתעשיית המאמנים ולפתוח עסק משלכם.

 

לאלף בגישה חיובית

באופן כללי, שיטת האילוף המומלצת כיום, בתחום לימודי אילוף כלבים, היא שיטת האילוף שלא מסתמכת על עונשים, אלא על פרסים. כאשר הכלב מבצע את המשימה שנדרשה ממנו, הוא יקבל ממתק, אך לא יקבל עונש כאשר הוא לא מילא את הנדרש כרצוי. באופן הזה, ילמד הכלב אילו התנהגויות הן משתלמות לו יותר, וכך גם יגלה מחויבות גדולה יותר לתהליך. בעוד שאנשים רבים שולחים את כלביהם למרכז האמון על עיצוב התנהגות, חשוב להבין את הנזקים שיכולים להיגרם לכלב אשר מאולף בשיטת העונשים הידועה לשמצה.

 

כלב טוב הוא כלב שמח

כל בעלי הכלבים מעוניינים בכלבים מחונכים. חשוב לזכור שכחלק מאילוף הכלב, יש לרתום גם את המשפחה כולה לתהליך. משפחה תצטרך לגלות סבלנות, אהבה והמון הבנה, על מנת להכיל את השינויים המתרחשים. לימודי אילוף כלבים אינם מתבססים רק על שיפור התנהגותו של הכלב, אלא גם על הקניית כלים יעילים ושמישים למשפחה כולה. ככל שתקדימו לגייס אותם, כך הכלב יגיב בהתנהגויות הרצויות מהר יותר.

 

אחד היתרון של לימודי אילוף כלבים, הוא שהסטודנטים מקבלים גם ייעוץ אישי לפתיחת עסק משלהם בתחום הכלבנות. כך, גם הם בעצמם עתידים לבנות גם את עצמם – כמעט בעצמם, עם המומחים הטובים ביותר. קורס האילוף נע בין שמונת אלפים שקלים לחמישה עשר אלף שקלים. חשוב להבין מה מהות ההפרש ומה אתם מקבלים בכל אחד ממסלולי הלימוד הקיימים בארץ.

אודות Reuven