» בעלי חיים » במה אתם מאכילים אותם?

במה אתם מאכילים אותם?

כדי להבין לעומק איך לבחור מזון כלבים טוב ואיכותי, עבור הכלב שאתכם, עליכם להבין שיש הבדל מאוד מהותי בין כלב לכל חיית מחמד אחרת. החתול, למשל, שיך למשפחת הטורפים ולכן הוא ניזון בעיקר ממזון שמקורו מהחי. הכלב, לעומת זאת, זקוק לרכיבים נוספים לבד מן הבשר.

 

כיום ברור שעל מנת לשמור על בריאותו של הכלב, ראוי לבחור לו מזון כלבים יבש, ולא לתת לו משאריות המזון שלנו, כמו שנהגו בעבר. זאת מפני שצורת האכלה שכזו, גרמה לכלבים רבים לסבול מאלרגיות, גירויים, שלשולים ובעיות בריאותיות אחרות. המזון היבש מיוצר על ידי מכונות, מה שמבטיח כי בכל מנת מזון יקבל הכלב את כל הרכיבים התזונתיים להם הוא זקוק, כולל הוויטמינים והמינרלים הנחוצים. כל זאת, כמובן, בהנחה ששקית המזון יוצרה בצורה מאוזנת ומבוקרת, על ידי חברה טובה ואמינה.

 

המזון הרטוב, לעומת זאת, מומלץ רק כתוספת למנות היבשות. מדובר במזון כלבים ארוז בקופסאות שימורים, אשר מכילות בשר ושומן מן החי. סוג המזון הזה, כאמור, עדיף יותר לחתולים מאשר לכלבים, ובכל זאת, ישנם אנשים הבוחרים לתת אותו לכלבים על בסיס קבוע. עם זאת, מדובר במוצר מזון משלים – ולא עיקרי.

מומלץ בחום להתייעץ עם וטרינר לגבי בחירת מזון כלבים, ולא להסתמך על אינטואיציה. כלבים רבים מקבלים מחלות קשות, רק בגלל זלזול באוכל הראוי להם. מי מאיתנו שמונע מהרצון לחסוך כסף, עדיף לו שיבחר שלא לאמץ כלב גדול אלא כלב קטן או חיית מחמד אחרת. עם זאת, חשוב לומר כי כיום קיימים אתרים מקוונים המציעים רכישת מוצרי מזון לחיות מחמד וכלבים דרך הרשת, במחירים מוזלים, ולכן כדאי לבדוק גם שם – בטרם אתם מזמינים את שקיות המזון מכל חנות אחרת שאתם מכירים.

אודות Reuven