» פנאי » טיפים לרוכבי אופניים – זה כאן!

טיפים לרוכבי אופניים – זה כאן!

גם אם יש ברשותכם אופניים חדישות ביותר, עדיין קיימת סבירות לכך שתמצאו את עצמכם תקועים איתן בפאתי השטח. בין אם אתם רוכבים מקצוענים ובין אם מדובר רק בתחביב, חשוב שתכירו את הטיפים שיעזרו לכם להתמודד עם מקרה שבו נוצרה תקלה באופניים, אשר גרמה לעצירת הנסיעה ודורשת תיקון.

 

ראשית, אתם חייבים לשאת אתך תיק רכבה, אשר בו ימצאו: שתי כפות חליצה, סרט בידוד, אוזן אחורית, חוליה מהירה עבור השרשרת, אולר, פנימית רזרבית וסט מפתחות (כולל מפתח לשרשרת). שנית, עליכם להצטייד במים ומטליות לחות, למקרה הצורך. לבסוף, חשוב מאוד שיהיה לכם אפוד זוהר אשר יתריע על קיומכם כרוכבי אופניים.

 

אם יש לכם תקר בגלגל, חשוב להבין מאיזו סיבה הוא נגרן. במידה ולא מדובר בקריעתן של דפנות הצמיד, תוכלו להרחיק את החפץ הסורר שגרם לתקר, להחליף לפנימית חלופית ולסגור את הצמיג. לאחר מכן תוכלו לנפח את האוויר, אך חשוב לוודא שאינכם מפעילים לחץ רב מידי על הגלגל או האופניים.

 

אם האוזן האחורית נשברה, כתוצאה מעומס כבד עליה, תוכלו להבריג חדשה באמצעות פירוק זו השבורה (כולל השאריות) והברגת האוזן החדשה. חשוב לוודא כי הברגים שהברגתם מחזיקים היטב, כך שהנהיגה תהיה בטוחה. גם אם חשבתם שקניתם אופניים יקרים, חשוב לדעת כי האוזן האחורית מתוכננת להישבר, באם מופנה עליה לחץ או כובד גדול מידי.

 

לבסוף, אם השרשרת נקרעה, כפי שוודאי קרה לכם לפחות פעם אחת במהלך רכיבה על אופניים, נסו לזהות את החוליה השבורה ופרקו אותה באמצעות מפתח. לאחר מכן, חברות אותה מחדש, על ידי שימוש בחוליית חיבור במקום זו שפירקתם.

לאחר סיום הטיפול בתקלה, נסו לנהוג בזהירות למקום מבטחים והתייעצו עם טכנאי אופניים שאתם מכירים וסומכים עליו. הוא יוכל לוודא אם ביצעתם את התיקון כהלכה, ובמידה שלא – לבצע תיקון מחודש. נסיעה בטוחה!

אודות Reuven