» בעלי חיים » על יונים וסיכונים

על יונים וסיכונים

בעבור רבים מאיתנו, יונים הן סמל לאחווה ושלום, אך בעבור לא מעט אחרים, יונים מתקשרות עם מטרד אמתי שיש לעצור בהקדם האפשרי – על ידי מרחיק יונים. כמו עופות אחרים, גם היונה מחפשת לה מקום נוח ובטוח להיות בו. לכן, היא בוחרת בגגות גבוהים, אדני חלונות ופינות משונות במעלה הבניין. היא משאירה אחריה לכלוך רב וריח לא נעים, מה שמקשה על הדיירים ומעיב עליהם באופן טבעי.

 

לא זו בלבד, אלא שהיונה חושפת את האדם לחלות שונות ומשונות: סלמונלה, דררת, כיני יונים, שפעת העופות, פארא-טיפוס, זבוב היונה וחמורה מכל – דלקת מוח נגיפית, שכמובן מסוגלת להרוג. בעוד שהדברת יונים עלולה להיות מסוכנת, מכאיבה, אכזרית ומנוגדת לחוק בישראל, מרחיק יונים יוכל לדאוג לסילוקן של היונים, מבלי שייגרם להן או לגופן כל נזק.

 

ישנן מגוון שיטון בהן מרחיק יונים משתמש. הפופולרית ביותר מביניהן היא: סילוק באמצעות דוקרנים. הדוקרים יפוזרו בזהירות במקום נחיתתן של היונים, אשר תזהנה סכנה ותמשכנה לעוף הלאה, בחיפוש אחר מקום אחר. כמו כן, ניתן לסלק את היונים באמצעות רשתות מיוחדות, אשר מוצבות באזורים המדוברים של התקבצות היונים, ומונעות מהן להתקרב. זוהי שיטה יעילה, קלה ונוחה.

שיטות נוספות שיוכל להשתמש בהן מרחיק היונים, הן שימוש בחוטי רטט או קפיץ. חוטי הרטט הנם חוטים שלא מעורבת בהם כל פעולה חשמלית, ולכן לא יזיקו ליונים בצורה בלתי הפיכה. ברגע שהיונה תנסה להתיישב, החוט יזוז במהירות והיא תחוש רטט. הדבר יגרום לכך שהיא תזוז משם מיד. גם הקפיץ יעשה עבודה דומה, כך שכשהיונה תתיישב, הוא יקפיץ אותה משם, לרווחת תושבי המקום. אם כן, באמתחתו של מרחיק יונים ישנן מגוון שיטות יעילות להרחקת היונים, ולכן, במידה ויש יונים שמטרידות בסביבתכם, רצוי שתקדימו להתקשר עם נותן שירותים מסוג זה.

אודות Reuven