» אוכל ומזון » מכשיר מקצועי עבור המטבח המקצועי

מכשיר מקצועי עבור המטבח המקצועי

מכירים את זה שכשאתם שואלים את סבתא לגבי מתכון למאפה הטעים שהיא מכינה במיוחד לאחד החגים ואתם מעוניינים לדעת את הכמויות להכנתו, אך היא פשוט אומרת כי את רוב התיבול והמתכון בכללותו היא מכינה לפי התחושה, או לפי כמות האנשים שהיא צריכה לארח?

מאז עידן המאזניים שהיו בחלק מן המטבחים ההם של הסבתות היקרות שלנו, עולם הכנת האוכל השתנה לבלי היכר והתחילה מדידה מדויקת של כמויות המזון שנכנסו אל כל מתכון, בעזרת שימוש במשקל דיגיטלי חכם ונוח להפליא.

לשקול באופן דיגיטלי, למה זה טוב?

  1. אנחנו לא כאלה ברי ניסיון במטבח כמו סבתא, ועד שנדע להכין מתכון לפי הטעם וההרגשה, עדיף כי ניצמד אל המתכון והכמויות שצריך לשקול על גבי משקל דיגיטלי בכל פעם מחדש.
  2. ישנם מתכונים של אפייה שבהם ישנו צורך לדייק במידת הגרם אחרת המתכון לא יצלח באותה מידה, משקל דיגיטלי מאפשר דיוק עד למאית הגרם, ולכן הוא נמצא בגדר מוצר חובה בכל מטבח מקצועי.
  3. מדובר במכשיר קטן שניתן להניח על השיש עד לשימוש ולא ממש צריכים לחפש אחר מקום מיוחד לאפסן אותו.
  4. נוחות השימוש הינה רבה, ואם מדובר במתכון עם מדידה בצורות שונות, המשקל הדיגיטלי ינווט בקלות מגרמים לאונקיות או כל צורת מדידה שנזדקק לה במטבח.
  5. העלות של משקל דיגיטלי הינה די זולה, כך שניתן בקלות לרכוש משקל גם אטם הוא עבור שימוש לא ממש תדיר.

 

אם אתם אוהבים לאפות, אתם עלולים להתמכר למכשיר הקטן והחכם הזה, אשר משמש לא רק עבור מדידה של מוצרי מזון אלא עבור ענפים רבים כמו ענף החקלאות, מעבדות וענף הבריאות עבורם המכשיר מותאם בצורה ספציפית.

אודות שרון קורן