» בעלי חיים » הרכיבים במזון לכלבים

הרכיבים במזון לכלבים

כבר דובר לא מעט לגבי החשיבות של התאמת אוכל כלבים אל הכלב של כל אחד כדי שהוא יהיה כלב בריא ושמח, אולם עד כמה באמת אתם מבינים באוכל לכלב מלבד התווית שמצביעה על הרכיב העיקרי, גיל הכלב ובעיה מסוימת שיכולה להיות לו ולשם כך הותאם מזון ספציפי?

אוכל לכלבים מכיל עולם שלם של מושגים שראוי להכיר על מנת לדעת בצורה הכי ברורה מה אנחנו רוכשים בתור ארוחה עיקרית לכלב שלנו, ובמיוחד כאשר ישנן סכנות ברכישה של אוכל לא מתאים לו. בדיוק כפי שאנחנו בודקים את הרכיבים של מזון שאנחנו רוכשים לעצמנו בסופרמרקט, כך אנחנו גם צריכים להקפיד במאוד לרכוש רק מוצרי מזון שיהיו בריאים לכלב שלנו.

לרדת לעומקו של מזון לכלבים

אז כולנו כבר יודעים כי צריך לבדוק האם המזון מתאים לגיל של הכלב שלנו, לגודל ולמשקל שלו וגם לבעיה מסוימת שיכול להיות שיש לו כמו קיבה רגישה או בעיות במערכת השתן.

אחרי כל אלה עדיין נשארנו עם רשימה לא קטנה של חברות שמציעות שקי אוכל לכלב שלנו בטענה ששלהם הכי בריא ויעשה את הכלב למאושר וחזק מאי פעם.

דעו כי הרכיבים אשר מצוינים על גבי השק של כל אוכל לכלב הינם מסודרים לפי הכמות מהגדול ועד לקטן ביותר.

הטיפים שלנו בנושא הרכיבים:

תמיד קראו את הרכיבים שקיימים בשפה האנגלית, ככה תדעו בצורה וודאית מה קיים שם ולא תתפתו אחר מינוח נעים יותר בעברית שנוסח בצורה שיווקית לגמרי.

מוצרי לוואי של עוף הינו רכיב שעדיף שלא יהיה בתוך האוכל לכלבים שלכם. באופן גורף הימנעו מרכישה של מזון אשר הרכיבים הראשונים מתוארים כמוצרי לוואי של עוף/דג/בשר כלשהו.

ארוחה בריאה הינה כזו מורכבת מאחוז גבוה של חלבון טהור מן החי. דבר זה יעלה את המחיר של המזון בהרבה, אבל זה הדבר הכי בריא עבור הכלבים שאחרי הכל הינם אוכלי בשר.

 

וודאו כי חלבון מן החי מוגדר בתור עוף, סלמון , הודו או כבש ולא בתור הגדרה כוללנית ועמומה אחרת.

אודות שרון קורן