» פנאי » עשה זאת בעצמך » ככה תיצרו נברשות בבית

ככה תיצרו נברשות בבית

ההתחממות הגלובלית הביאה איתה מגוון של פתרונות ירוקים, עידן של מחזור ואפילו הפרדת אשפה. כל אלו גורמים לנו תמיד לחשוב ולחפש פתרון ירוק, בין הפתרונות השונים קיימים דרכים ליצירת מגוון אביזרים לבית וביניהם גם נברשות. ראשית נבין מה היא נברשת, נברשות הן מקבץ של גופי תאורה. כאשר אנחנו נרצה להאיר חדר מסוים בעל שטח גדול יחסית עדיף שנבחר נברשות מכמה סיבות, הראשונה היא שנברשות תמיד בעלות מראה מרשים יותר מאשר מנורה רגילה והסיבה השנייה היא שבנברשות בעלות 3 נורות ויותר ניתן לשלוט על ההארה על ידי הדלקה של חלק מהנורות.

עשו לכם נברשות

כאמור העידן הירוק שמטרתו לשמור על הגלובוס שלנו הביא איתו מגוון פתרונות יצירתיים, כך גם בבואנו ליצור נברשות בבית. ראשית חשוב לציין כי כל חיבור חשמלי חייב להיעשות על ידי חשמלאי מוסמך בעל רישיון בתוקף. לכן נוכל להכין הכול עד לאקט החיבור עצמו שעבורו נזמין חשמלאי, כך הוא גם יבדוק את החיבורים שביצענו וגם יתקין לנו את הנברשת. כיום בעידן נורות הלד כמעט ואין מגבלה על חומרי הגלם שמהם ניתן להכין נברשות, עץ, פלסטיק ונייר כבר אינם מסוכנים מכיוון שנורות לד צורכות מעט מאוד חשמל ולא מתחממות כלל.

רכישת נברשות לא תמיד מומלצת

כאשר אנו רוצים להתקין נברשות בבית אנו שוקלים רכישה בחנות, אכן יתכן כי נמצא נברשת שתתאים לעיצוב הבית אולם לא תמיד המחיר מצדיק את המוצר. יצירת נברשות מחומרי חלם ממוחזרים גם מאפשרת לנו לשמור על עולם ירוק וגם תיתן לנו הנאה מעצם העובדה שיצרנו בעצמינו את הנברשות שלנו. להלן מספר רעיונות ליצירת נברשות תוצרת בית:

בקבוקי יין – נורות לד בגוון צהוב שיוחדרו לבקבוק יין בעל זכוכית בגוון כהה תשמש כמנורת לילה מדהימה, אם נשלב כמה מהם יחד נקבל נברשת מיוחדת במינה שנוכל לתלות אותה בחצר או במרכז הפרגולה שלנו.

בקבוקי מים מינרלים קטנים – גם במקרה זה החדרת נורות לד בצבע לבן לבקבוקי מים יתנו לנו מענה מצויים לתאורת גן מוגנת מים, ניתן לשלב לדים שעובדים על מתח נמוך עם שנאי.

צנצנות ובקבוקים – בקבוקי זכוכית מיוחדים וצנצנות בצורות שונות יכולים לשמש כאהילים ייחודיים מעל פינת האוכל בבית.

 

בכל מקרה של בחירת נברשות בין אם הן קנויות או שיצרתם בעצמכם, חובה להזמין חשמלאי מוסמך להתקנתן.