» פנאי » לשוט ביאכטה, לא רק לעשירים

לשוט ביאכטה, לא רק לעשירים

אתם בטח חושבים כי מי שנמצא מאחורי ההגה של יאכטה הינו עשיר מופלג שיכול להרשות לעצמו רכישה של יאכטה מפוארת והוא חבר במועדון שייט יוקרתי, ובכן בחלק מן המקרים אתם תהיו צודקים, אבל דעו כי אנשים רבים שאינם עשירים ניגשים לבצע קורס סקיפרים באחד מבתי הספר בארץ, ולאחר הוצאת הרישיון מצטרפים למועדון שיט שבעזרת תשלום לא כ"כ גבוה הם יכולים לשכור יאכטה ולצאת להפלגה מידי פעם בפעם.

איך מוציאים רישיון שיט עבור יאכטה?

התנאים הינם די פשוטים. עליכם להיות בני 18 לכל הפחות.

קבלת רישיון ממשרד התחבורה לאחר עמידה בכל המבחנים המעשיים והתיאורטיים בהצלחה.

כדי לקבל את הרישיון המיוחל, פשוט נרשמים לאחד מן הקורסים של סקיפרים שקיימים בכל רחבי הארץ ומתחילים בשיעורים שנמשכים לרוב מספר של חודשים תמימים ומסתיימים במבחנים של משרד התחבורה.

ברוב הקורסים אשר מועברים בבתי הספר השונים אין דרישות מיוחדות נוספות לשם קבלה לקורס.

מה לומדים בקורס סקיפרים בארץ?

הקורס מורכב מחלקים מעשיים בהם יוצאים להפלגות ו"טועמים" את השיט והעבודה הנדרשת עבור השטה של כלי שיט כמו יאכטה. זהו למעשה היישום של כל מה שלומדים במהלכו של החלק העיוני של קורס סקיפרים.

בנוסף, ישנם חלקים עיוניים בהם לומדים על עוגנים, חבלים, מפרשנות, על מנועים, ניווט מכשירים, ניווט בים, מכ"מ, על זרמי הים וכיצד לתכנן מסלול הפלגה.

מה עושים לאחר קבלת הרישיון?

לצאת לשיט הינה אהבה ממכרת אצל סקיפרים רבים, חלק יחליט להצטרף למועדון שיט דרכו יוכל לצאת להפלגות מהנות בשעות הפנאי, חלק אחר ימצא לנכון להמשיך אל קורס מדריכים על מנת ללמד הלאה אנשים אחרים את התחום, לרוב אחרי שנים של ניסיון מקצועי בהפלגות רבות בים הגדול.

אודות שרון קורן