» בניה ושיפוצים » העלויות של דירה יד שנייה

העלויות של דירה יד שנייה

קניתם את הדירה המושלמת עליה חלמתם זמן רב וחיפשתם בנרות ועוד במחיר זול במיוחד? קחו בחשבון כי תצטרכו להוציא כספים נוספים עבור התאמה של הדירה לטעמכם האישי, שכן תמיד ישנם דברים אותם יש לבצע טרם הכניסה לבית ולאחר מכן לשם יצירת סביבת מגורים נעימה עבורכם.

ברגע בו אתם ניגשים לחתימה על מסמכי המשכנתא יועץ המשכנתאות ישאל אתכם למצבה של הדירה והאם אתם תזדקקו לסכום גבוה יותר לשם ביצוע של עבודות שיפוץ ותחזוקה של הבית, במיוחד כאשר מדובר ברכישה של דירה מיד שנייה.

שלמו מחיר בהתאם למצב הדירה

בדקו מראש, טרם סגירה של מחיר עם המוכר, מה המצב של האינסטלציה, הדלתות, מערכת החשמל, החלונות, הרצפה, המטבח והשירותים/ מקלחת. השקעה בכל אחד מאלה יכולה להסתכם בעשרות אלפי שקלים שאותם יש לקחת בחשבון ולהוריד את המחיר של קניית הדירה בהתאם.

ערכו השערה של העלות עבור תיקון ושדרוג של פריטים שונים ברחבי הבית כמו רכישה של פרגולה חשמלית עבור המרפסת, רכישה של מקלחון וברזים חדשים, התקנה של רצפה חדשה או שדורג של כל התאורה ברחבי הבית.

לקיחת משכנתא חכמה

לאחר שסיכמתם על מחיר הוגן עבור הדירה וערכתם חוזה, יש לבקש משכנתא מן הבנק על הסכום שכולל את כל השיפוצים הללו כדי שלא תיכנסו למשיכת יתר בשל כל העבודות שיידרשו עבור הדירה שרכשתם.

יש כאלה שיעדיפו להקטין את תשלומי המשכנתא, ולבצע מינימום של שדרוגים ושיפוצים, ועבור אלה שהינם בגדר הכרח כמו רכישה של פרגולה חשמלית שיוצרת בידוד מהשכנים ומן השמש והרוחות הערניות שקיימים בכל דירה בקומה גבוהה של בניינים רבי קומות, לבצע עסקאות בתשלומים ללא ריבית.

 

 

אודות שרון קורן