» בניה ושיפוצים » קיץ חם ופרגולה עם מזגן

קיץ חם ופרגולה עם מזגן

הקיץ כבר כאן ואנחנו מבינים כי הוא הופך להיות קשה יותר ויותר עם השנים, אמנם החום מעיק והשרב כבד אך אתם לא חייבים לסבול, תבנו פרגולה. פרגולה מעץ או פרגולה מאלומיניום, אין זה ממש משנה כל עוד בניתם פרגולה עם הצללה שתגן עליכם מפגיעה ישירה של קרני השמש, אולי אפילו החלטתם לבנות פרגולה עם קירוי מלא כלומר שמי הגשמים לא יחדרו מהגג, עדיין ללא פרגולה סביר להניח כי את הקיץ יהיה קשה לעבור ואם בחרתם בפרגולה מקורה באופן מלא אולי תשקלו להוסיף צ'ילר או מזגן קטן.

מה ההבדלים בין סוגי הגגות השונים?

כאמור ישנם לא מעט סגנונות ועיצובים לבניית פרגולה בין אם היא מעץ, ברזל או אלומיניום. לכל אחת מהסוגים והסגנונות יש יתרונות וחסרונות אולם בענייני הקירוי יש בסך הכול 2 אפשרויות, האחד קירוי למטרת הצללה בלבד והשני הוא קירוי למטרת אטימה נגד מים. הראשון מובן מאליו מיועד ליצור צל ואפשרויות ההצללה מגוונות מאוד, ניתן ליצור על ידי סרגלים או רשתות רמות שונות של הצללה כאשר היתרון הבולט הוא שאוויר יכול להמשיך ולחדור מבעד לקירוי זה וכך לשמור על טמפרטורה נעימה גם כאשר חם, יחד עם זאת תמיד ניתן להתקין מאוורר תקרה. האפשרות השנייה היא לקרות את הגג של הפרגולה באופן מלא, כלומר למנוע מעבר של מים, היתרון הוא שניתן להשתמש בפרגולה גם בימי החורף אך החיסרון בקיץ שהאוויר אינו מתחלף והחום כלוא בחלק העליון של הפרגולה, חיסרון נוסף הוא שפרגולה עם קירוי מלא חייבת באישורי בנייה לעומת פרגולה עם הצללה.

תכנון והגדרה של פרגולה

את התכנון יש להתחיל דווקא בהגדרת הייעוד והצורך, כך תוכלו לבחור בין קירוי מלא לבין חלקי. לרוב אם תבחרו בקירוי מלא הרי שמגוון השימושים אינו מוגבל לעונות השנה ותוכלו להנות גם בקיץ וגם בחורף, אך אם אתם דווקא מאלו שבחורף מעדיפים להימנע מלצאת לגינה הרי שאין טעם לקרות באופן מלא וקירוי חלקי יהיה די והותר עבורכם. מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע שמבין ויכול לתרגם את הצרכים שלכם לפעולות ברות ביצוע.