» בניה ושיפוצים » פרגולות אלומיניום פתרון חסכוני

פרגולות אלומיניום פתרון חסכוני

פרגולות כיום נמצאות כמעט בכל מקום, בבתים, בחצרות, במרפסות ובכל מקום שבו אנו רוצים לקבל צל והגנה מהשמש. עד לא מזמן היה נהוג לבנות פרגולות מעץ, אלו הן המרשימות ביותר אך יחד עם זאת הדורשות טיפול קפדני ומשמר על מנת להמשיך וליהנות מההצללה שאנו מקבלים, אולם בשנים האחרונות החלו יותר ויותר לבנות פרגולות אלומיניום. אמנם מבחינת העלות המחיר יחסית יקר אך המחיר היקר הינו רק בהקמה ואם נפרוס את המחיר על השנים הרבות שהפרגולה תחזיק מעמד ולא תצטרך טיפול או תחזוקה הרי שהחיסכון הינו עצום.

תחזוקת פרגולות

תחזוקת פרגולות למעשה מאפשרת לנו לשמר את הפרגולה לאורך שנים על מנת שנוכל להמשיך וליהנות ממנו לרוב פרגולות מעץ מושפעות משינויי מזג אוויר, העץ מושפע מקרני השמש ומהגשמים ועובר תהליך של ריקבון, או שחרקים מזיקים לעץ. על מנת למנוע או לעקב את התהליך עלינו בכל עונה לחדש את החיטוי והצביעה של קורות הפרגולה, כך אנו למעשה משמרים ומעכבים את ההרס הטבעי. אולם לעומת זאת פרגולות אלומיניום כיום הם העמידות ביותר לאורך שנים, האלומיניום אינו מושפע ממזג האוויר וכך גם הצבע שלו שנצבע בתנו נשמר לאורך שנים. אם ננסה לבחון את העלויות של תחזוקת פרגולות אלומיניום לעומת עץ הרי שהעץ מחייב אותנו בכל שנה בהוצאה כספית בין אם אנו משפצים בעצמינו או בעזרת אדם חיצוני.

יתרונות פרגולות מאלומיניום

לאלומיניום כאמור יתרונות רבים אך הבולט מכולם הוא העובדה שהאלומיניום קל משקל ועל כן ניתן לבנות איתו פרגולות אלומיניום תלויות. לתלויות יש יתרון בולט שהן אינן תופסות מקום יתר על המידה, במקומות קטנים כמו מרפסות בבניין או רחבה קטנה מומלץ להתקין פרגולה תלויה, כך השטח המיועד לרגלי הפרגולה למעשה נחסך ונמצא בשימוש. מעבר לחיסכון במקום לפרגולה תלויה מאלומיניום יש יתרון של משקל, לרוב בנייה מעץ היא כבדה ומגושמת ועדיף להתקין בגובה אלומיניום ולא עץ או ברזל במיוחד שמדובר על תלייה. אך יחד עם זאת גם אם בחרתם בתלייה מאלומיניום עדיין יש חשיבות לקיר שאליו אתם מתחברים, העדיפות הגבוהה ביותר היא כמובן לקיר בטון אך אם אין כזה בנמצא אז בקיר בלוקים נדרשת התקנה אחרת. בכל מקרה גם אם זו התקנה על עמודים או תלויה חשוב לבצעה בעזרת מתקין מומחה ומקצועי. מומלץ לברר היטב ולבדוק את כישוריו לפני סגירת עסקה.