» בניה ושיפוצים » הרפורמה להיתר בנייה בעבודות זעירות

הרפורמה להיתר בנייה בעבודות זעירות

הקמה של פרגולה היום נעשתה קלה יותר מאי פעם מאז החלתה של הרפורמה אשר אינה מצריכה היתר בנייה לעבודות זעירות כדוגמת פרגולות.

אם בעבר הייתם צריכים להגיש בקשה להיתר בנייה לעירייה ולהמתין חודשים ארוכים עד לקבלת היתר לביצוע הבנייה, הרי שכיום הדבר מתבצע בצורה מהירה וללא כל עיכוב מצד העירייה.

כתוצאה מכך חברות רבות מקבלות היום פניות להתקנה של פרגולה, ודבר זה מביא אותנו לשאלה, עבור מה משמשת פרגולה ומאלו חומרים ניתן להזמין כיום סוכך כזה, ובכלל האם כל זה מצריך תקציב גדול במיוחד?

פרגולה אחת לשימושים רבים

מעבר לעובדה כי פרגולה פשוט נראית נהדר, כאשר מבצעים עבודה מקצועית, כמובן, יש לאותו מבנה יתרונות נוספים שגורמים לאנשים רבים לרצות ולהתקין אותה בתור פיתרון  לכמה בעיות עיקריות:

חשיפה מוגברת לשמש- זה לא סוד שאנו מדינה חמה כאשר רוב חודשי השנה הינם מלאים בשמש חמה, ולפעמים אותה השמש מונעת מאיתנו לשבת בנועם בגינה מבלי לקבל שיזוף שאותו לא בהכרח ביקשנו.

קצת פרטיות בבקשה- הרבה בנייני מגורים מגיעים על מרפסת לא מקורה, מה שמאפשר לשכן מלמעלה ומהצד לבחון את המעשים שלנו לאורך היום, דבר שיכול להיות לא נעים.

הצבה של פרגולה מסייעת לסוכך בינינו לבין השכנים החטטניים ובכך לשבת בהנאה במרפסת, ולהתעסק בעניינינו ללא כל דאגה.

הגנה מפני הגשם – מכיוון שפרגולה כיום מגיעה במבחר רחב של חומרים ביניהם אלומיניום, עץ,ברזל ובד בשילובים שונים של חלק מאלה, ניתן לקבל את הסוכך המושלם גם מפני הגשם, באופן זה ניתן לשבת במרפסת גם כאשר ישנו גשם בחוץ.

כמה זה עולה לנו?

כיום מדובר בשוק תחרותי ביותר ויש לא מעט ספקים של פרגולות בכל רחבי הארץ. המחירים משתנים וגדלים ככל שמדובר בפרגולה גדולה יותר, המחיר הינו לפי מטר רבוע.

כמו כן, אם תבקשו להתקין פרגולה מודרנית ומתכווננת בצורה חשמלית, כך גם המחיר ילך ויעלה הרבה מעבר לסוכך "רגיל".

 

 

 

אודות שרון קורן