» בניה ושיפוצים » עיצוב בית קטן בצורה חכמה

עיצוב בית קטן בצורה חכמה

הקפדה על טכניקות עיצוב נכונות תאפשר לכם לנצל נכונה את כל המרחב העומד לרשותכם ואת כל היתרונות של המבנה. מעורבות של מעצב פנים תביא עמה יתרונות כמו בית מואר יותר, בית עם זרימת אוויר טובה ובעיקר, בית נוח יותר למגורים בעבור כל בני הבית. עיצוב בית מוצלח הוא כזה אשר מתייחס לצרכים של כלל בני הבית ומעניק להם מענה מלא.

פגישת היכרות עם המעצב

הפגישה הראשונה עם המעצב אותו בחרתם היא הרבה יותר מפגישת תיאום ציפיות. עיצוב בית מוצלח יש לבסס על היכרות עם הצרכים של בני הבית ואורח החיים שלהם. בכדי להעניק לכם מענה מקצועי מדויק יהיה על המעצב להכיר את ההרגלים שלכם, את ההעדפות האישיות, את האזורים בבית בהם אתם מבלים את עיקר זמנכם ואת כלל בני הבית. הקפידו למסור למעצב מידע רב ומדויק ככל האפשר, כך תוכלו לקבל עיצוב בית העונה לצרכים ולציפיות שלכם בצורה הטובה ביותר.

חלוקת החלל בבית

חלוקה נכונה של המרחב הפנימי היא שלב מאוד חשוב בכל תכנית עיצוב בית חדשה. בעזרת תכנון נכון אפשר להפוך גם בית קטן למרווח ונוח. אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לעיצוב בית קטן הוא איחוד בין מרחב הסלון לבין מרחב המטבח, החיבור בין שני החללים נכון בעבור בתים קטנים. עם החיבור בין שני המתחמים מקבל המטבח אווירה מוארת. במידת הצורך, אפשר יהיה להחליף את פינת האוכל בדלפק ישיבה עם כיסאות בר.

המלצה נוספת לקראת עיצוב בית קטן היא איחוד בין חדרי האמבטיה, השירותים וחדר הכביסה, כאשר גל שלושת החדרים מתאחדים ישנו ניצול נכון יותר של שטח הבית. חשוב לומר כי האיחוד בין שלושת החדרים נוח יותר גם בעבור הדיירים.