» בניה ושיפוצים » אדריכלות » התחדשות עירונית בכל מקום

התחדשות עירונית בכל מקום

ארץ ישראל כל הזמן הולכת ונבנית לה. אט אט כל האזורים שכבר יש בהם בנייני תעשייה ובנייני מגורים הולכים ומתמלאים להם, ועתודות הקרקע עבור בנייה חדשה הולכות ונגמרות בקצב די מהיר. דבר זה אומר כי צריכים לחשוב מחדש על האופן שבו מתכננים ובונים בערים השונות של הארץ, וכאן החלה המדינה לקדם פרויקטים של פינוי בינוי שבונים על קרקע קיימת הרבה יותר יחידות דיור ממה שהיה קיים קודם לכן, על ידי הריסה של אותם מבנים קיימים וישנים.

 

מדוע פרויקטים מן הסוג זה חשובים

עד כמה שנראות של עיר היא דבר חשוב, לא מעט אם לא כלל הפרויקטים של פינוי בינוי הם כאלה שנעשים עבור בניינים שקיימים כבר עשרות רבות של שנים, שם ישנה כבר סכנה ממשית לאנשים שבמקום כזה ישן ורעוע חיים ומתגוררים. מדובר במקומות שבהם התשתיות כבר אינן תקינות, והמבנה עצמו יוצר סביבת מגורים שלא מאפשרת כניסה של דיירים איכותיים, אלא מזמנת אליה אוכלוסייה מוחלשת שמחפשת אחר המחיר הכי נמוך שאותו עבור שכירות או רכישה מוציאים.

 

איך בוחרים פרויקט איכותי

הדבר שצריך להוביל את הבחירה עבור פרויקט של פינוי בינוי איכותי נעשית לפי הקבלן המבצע והחברה האדריכלית. יש לבחון את הפרויקטים שאלה ביצעו טרם לכן, עם הדגש לגבי פרויקט של פינוי בינוי, שאותו בוחנים לא רק לפי המראה, אלא לפי חוות הדעת של הדיירים ששם מתגוררים.

זה כדאי להבין כמה זמן ארך כל פרויקט, ואת הניסיון של המבצעים הראשיים של כל פרויקט, שכן דבר זה יכול להעיד במידה רבה על רמת ההצלחה ועל תוצאה שתשביע את רצונם של רוב אם לא כל הדיירים. חדשים וישנים.

אודות שרון קורן