» משפט » דיני ירושה » עניינים של יורשים

עניינים של יורשים

מוות הוא חלק בלתי נפרד מן החיים. זה אולי נשמע דבר והיפוכו, אבל בכל החיים שנוצרים להם כאן על כדור הארץ יש גם לא מעט מוות שהחיים חולקים במהלכם. כל אדם מת ונולד בתאריך מסוים, ואף אחד לא ממש יודע מתי אחד מאלה יקרה באופן מדויק, ולכן, עבור החלק הזה של המוות ישנה קביעה לגבי האופן שבו מחלקים את מה שנחשב כבר בתור ירושה.

מה עושים עם כל הדברים

אחרי שכבר מעכלים במעט כי אדם אהוב נפטר, יש הרבה מה לעשות, וחלק לא קטן מכל זה כולל לפנות את כל מה שהיה בשימוש שלו עד לאותה השעה. במה משתמש אדם? בחשבון בנק, בדירה שבה יש הרבה רכוש ובעוד רשימה ארוכה של דברים שאותם יש להעביר לרשות היורשים על ידי צו ירושה שנעשה מול עורך דין לענייני ירושה או על ידי קיום צוואה. זה מצריך הרבה מאוד "עבודה רגשית", עם הבנה כי הכנה מוקדמת מסייעת למנוע או למזער ריבים וויכוחים מיותרים, ולהעביר את כל מה שקיים אל האנשים שאליהם חפצים להעביר אותם.

מתכוננים לקרב הירושה

לא משנה עד כמה אוהבים ומעריכים אנשים שנחשבים בתור משפחה, ברגע בו האדם שהחזיק את הממון המדובר חלף מן העולם, יצופו ויעלו כל מיני סוגים של משקעים שיתחברו באופן בלתי נפרד אל העניין של הירושה. מה מגיע וכמה יכול להיקבע כבר מבעוד מועד על ידי בעל הממון הזה, פשוט על ידי עריכה של צוואה שמקיימים לאחר הפטירה. אפשרות זו הרבה יותר עדיפה מאשר להשאיר את העניינים של הירושה לקיום של צו ירושה לפי מה שמצוין בחוקי המדינה. ההכנה הכי טובה נעשית מול עורך דין לענייני ירושה שמסביר את המצב לאשורו ומסייע להכין מבעוד מועד את המסמך שלפיו יפעלו או יבחרו לערער היורשים הרשומים שם.

אודות שרון קורן