» בניה ושיפוצים » בחירה עם צבע

בחירה עם צבע

העולם של הצביעה כולל רשימה ארוכה מאוד של צבעים, עם רשימה שרק הולכת ונעשית יותר ויותר מגוונת ככל שחולף לו הזמן, עם טרנדים בולטים בעוברים גם אל השטח הזה של הצבעים והצביעה. איך בוחרים צבע מבין קודים שונים של גוונים? נעזרים בהמצאה גאונית שנקראת מניפת צבעים חכמה.

 

בוחרים בעזרת המניפה

לא מדובר במניפה שאיתה יוצרים תנועה נעימה של אוויר, אלא באותה תצורה שבה נמצאים למעשה הגוונים השונים שקיימים לבחירה, עם חלוקה של הצבעים הללו לפי סוגי של "משפחות" צבעים, כמו צבעים חמים וקרים. לפי החלוקה הו זה נעשה הרבה יותר נוח לבחור את הצבע שאליו הכי מתחברים, עם מעין סקאלה של צבעים שאותה מניפת צבעים יוצרת, וממנה מחברים את כל אותם גוונים שמתאימים בצורה הכי טובה אל סוג העיצוב שאליו מכוונים. בכל חברה יצרנית של צבעים יש מניפה שכזו, ועיון באותה מניפה הוא דבר שנמצא לרשות כל לקוח ולקוח על מנת להתרשם ולבחור את הגוונים הרצויים.

 

נהנים מצבע בדיוק לחלל

כל חברה שלה יש מבחר רחב של צבעים שמיועדים לכל מיני סוגים של צרכים, ובעיקר עבור צביעה של קירות, יש גם מאות ואלפי סוגים של גווני צבעים. החלוקה לקטגוריות שמופיעות בצורה נוחה לבחירה במניפה של צבעים מדייקת את האפשרות של הבחירה באופן שגם מי שלא ממש בקיא בתחום של הצבעים יכול להתקדם אל עבר הגוון המועדף בצורה הרבה יותר מהירה. זה נכון כי עדיין קיים הבלבול שעולה ברגע בו רואים מניפת צבעים עתירת קודים של צבעים, אולם לאחר שמבינים את צורת החלוקה ואת הדרך ליצור שילוב חכם של גוונים, מתקדמים אל עבר הבחירה והרכישה לקבלת תוצאה מרשימה של צביעה.

אודות שרון קורן