» משפט » הגירה » פונים אל נוטריון בראש שקט

פונים אל נוטריון בראש שקט

במדינה דמוקרטית בה יש חוקים ברורים שמחייבים את כל אזרחי המדינה באופן שווה, יש לכל אזרח את האפשרות לפנות אל מי שאמון על הסיוע לשמירה על הזכויות ולהגן על האזרחים. חלק מן ההליכים המשפטיים מערכים בסיוע של נוטריונים, אשר מכינים את המסמכים המשפטיים החשובים עם תוקף משפטי.

 

מכינים גם מסמכים מתורגמים

לעיתים המסמכים שאותם צריכים לאשר מול נוטריון על מנת שיהיה להם תיקוף משפטי הם כאלה שלא יכולים להישאר בשפת המקור שלהם. דבר זה אומר כי צריכים לפנות אל מקור שיכול לבצע תרגום של החומר הנדרש אל השפה המבוקשת, ולאחר מכן להעביר את המסמך המתורגם לאישור על ידי נוטריונים. את שני אלה ניתן לקצר להליך פשוט אחד, כאשר ישנם נוטריונים שמאפשרים לקבל דרכם גם את השירות של תרגום המסמך הרצוי אל השפה המבוקשת וגם לבצע את האישור של המסמך המתורגם על ידי נוטריון המסמך לכך. דבר זה חוסך הרבה מאוד זמן יקר, וטרטור ממשרד למשרד.

 

עלות מוסדרת בחוק מדינה

אנשים רבים לא ממש יודעים כי בניגוד לעורכי דין אשר יכולים לבחור לעצמם את שכר הטרחה שהם רוצים לקבל מן הלקוח שעבורו הם מטפלים בתיק משפטי, נוטריונים הם אנשים אשר כפופים אל חוקי המדינה, ואל חוק ספציפי של נוטריונים שבו יש הרבה מאוד פירוט לגבי משרת נוטריון במדינת ישראל, וכן את העלויות שאותן יש לגבות עבור כל סוג של שירות שאותו יכול להעניק נוטריון במסגרת התפקיד שלו. דבר זה שומר על אחידות של מחירים בין נוטריון אחד לאחר, ומאפשר לכל לקוח לדעת למה לצפות כאשר אל מול שירות מסוים הוא ניצב. כל שינוי בסכום הזה תביא אל האפשרות של דיווח על אותו נוטריון.

אודות שרון קורן