» כללי » הסתגלות לחיים עם קלנועית

הסתגלות לחיים עם קלנועית

 

אם בעבורכם הגעה עצמית אל המרכז המסחרי, אל בית השכנים או אל קופת החולים היא בגדר חלום – הגיע הזמן שתפעלו להגשמתו. כל עוד מצבכם הפיזיולוגי והמנטלי מאפשר נהיגה בטוחה בקלנועית, אין כל סיבה שתוותרו על תחושת העצמאות שלכם. מבוגרים רבים מצליחים ליהנות מאורח חיים עצמאי במשך מספר שנים נוספות. אל תרימו ידיים לפני שאתם מנסים לנהוג בקלנועית. אנו מזהירים אתכם מראש שאתם עתידים להתמכר לנוחות. עם קלנועית אתם תחזרו להיות ניידים, ספונטניים והרבה יותר שמחים.

כמו ציפור בכלוב

החובה להישאר בבית בגלל מגבלת ניידות קשה מאוד בעבור מבוגרים עצמאיים שנהגו לנהל אורח חיים תוסס ופעיל. הם מתקשים לקבל את התלות שלהם בעזרה של בן/בת הזוג או המשפחה. אם תנסו להכניס אל הבית מטפל סיעודי הם צפויים לעמוד על הרגליים האחוריות ולהתנגד בתוקף. אל תמהרו להרים ידיים ולבקש מאדם מבוגר וצלול להישאר בבית עקב בעיית ניידות. צרו קשר עם אנשי מקצוע שמכירים את מגבלות הניידות בגיל הזהב ובררו עמם אלו פתרונות קיימים.

קלנועית היא כלי נוח לשימוש ופשוט להפעלה. אין כל חובה להחזיק ברישיון נהיגה בכדי לנהוג בקלנועית. מבוגרים בני הגיל השלישי משתמשים בקלנועיות באופן יומיומי להגעה אל מרכזי המסחר, קופת חולים, מועדון החברים, הפארק ועוד. לאחר הסתגלות קצרה השימוש בקלנועית יהפוך לחלק בלתי נפרד מהשגרה. אתם לא תזכרו איך הסתדרתם בעבר בלעדיה.

מה אפשר לעשות עם קלנועית?

לאחר שתרכשו קלנועית חדשה או משומשת פעולות כמו קניות או סידורים בבנק ובדואר הופכות הרבה יותר פשוטות. הפעולה של הקלנועית מתבססת על סוללה נטענת כך שטווח הנסיעה מוגבל וידוע מראש. הקפידו להטעין בכל ערב את הסוללה בכדי שלא להיתקע עם סוללה ריקה באמצע הדרך. כיום אפשר לנסוע עם קלנועיות בעיר, בכפר, בפארקים ובכל מקום בו ישנם שבילים סלולים.

אודות Reuven