» משפט » דיני משפחה » היתרון של הסכם ממון

היתרון של הסכם ממון

היום יותר מפעם אנשים מבינים כי מערכת היחסים שבה הם נמצאים היא בהכרח כזו שתימשך לאורכם של חיים שלמים. עם אחוז אנשים שנישאים שקטן ואחוז זוגות שמתגרשים שרק הולך וגדל, אפשר לומר בפה מלא כי האהבה המודרנית נשחקת מאוד מהר. אולי זו אשמת העולם המודרני והחופשי שמציע פיתויים מכל עבר, ואולי זו העובדה שמראה כי לנשים ולגברים אין ממש מכנה משותף גדול שיכול להתגבר על משברים ועל הרצון לצאת מהם מחוזקים, ולא בהכרח ביחד.

לשם כך בדיוק אנשים מכינים מבעוד מועד הסכם ממון שבו מפרטים בדיוק רב מה הולך למי ואפילו סוגים שונים של סיטואציות אפשריות לחלוקות שונות. זה נותן סוג של ביטחון מפני חלוקה לא נעימה בגירושין שבין כה וכה הם לא דבר נוח או נעים. בין כל אלה רק צריכים לוודא כי מול נוטריונים ועו"ד על המסמך חותמים.

 

הסכם ממון עם נוטריון

אם כבר חותמים על מסמך שמנוסח על ידי עורך דין למה בכלל צריכים צלע נוספת כגון נוטריונים? מן הסיבה הפשוטה שאותה לא בהכרח מכירים כולם, ברגע בו מביאים את המסמך הזה לחתימה על ידי בני הזוג מול נוטריון מקבלים למעשה גם את אישור הנוטריון כי המסמך הזה נחתם בהסכמה של שני הצדדים וכך מסמך הסכם הממון מקבל גם תוקף משפטי.

משמע, כי לא צריכים להופיע בפני בית המשפט, אלא מספקת ההופעה של שני בני הזוג שרשומים באותו הסכם ממון בפני נוטריון שמאמת את החתימה ומקדם את האינטרס שלהם לפיו. קיצור הסרבול שיכול להתרחש במקרים רבים הוא בגדר של מענה הרבה יותר נוח במקרים מאוד לא נוחים, שהרי גם לנסח הסכם ממון וגם להביא אותו לפעולה הוא דבר שיוצר אי נעימות ומתחים בין זוג אנשים.

אודות שרון קורן