» אוכל ומזון » עורכים אירוע קטן מושלם

עורכים אירוע קטן מושלם

אחד מן הדברים היותר זכורים לטובה או להפך, הוא האוכל שאותו מגישים באירוע. אוכל הוא דבר שמחבר בין אנשים שמביא לרמה בולטת יותר של חגיגיות כאשר הוא מוגש לא רק בכלים נאים ומעוטרים אלה גם במבחר רחב של מנות אשר עשויות בצורה מורכבת עם הרכיבים הכי טובים והכי טריים שאפשר ליצור מהם מנה מופלאה. זו הסיבה אשר מביאה אנשים רבים להתעכב רבות על הבחירה של המנות ועוד יותר על הבחירה של חברת הקייטרינג שתהיה אמונה על כל מנה ומנה לאירוע.

היום, עם נגיף הקורונה רוב רובם של האירועים הינם עם כמות מועטה של משתתפים, וכאן הדגש על האוכל עולה פי כמה וכמה, עם הצורך לאתר שף פרטי שיכול להגיע אל מקום האירוע וליצור שם מנות טעימות ברמה של גורמה לכל אחד מן האורחים שצפויים להגיע לחגיגה.

 

למה עדיף שפים פרטיים?

שוב, המצב הנוכחי אין כמות גדולה של אורחים באירוע, גם אם זו חתונה, ועדיין כאשר רוצים לשמר את האווירה החגיגית, קשר ישיר ובלתי עקיף מול שף פרטי שמגיע אל המקום מביא אל הבחירה הכי נכונה של כל מנה ומנה ואל התוספת הזו של אלמנט שמתחבר בצורה הכי נכונה אל אירוע מצומצם שבו נשמרת הרמה הגבוהה של כל דבר ודבר. הרי, זה שאירוע הוא קטן, לא אומר כי צריכים להתפשר על כל השאר אלא בדיוק ההפך הוא הנכון, כי חיסכון בהוצאות על אולם אירועים מביא אל האפשרות לדייק את החגיגה לדבר הכי איכותי שבו כל אורח נהנה.

שפים הם כאלה שכבר מנוסים היטב בעריכה של מזון אירוע, ושף שמוזמן אל אירוע פרטי יודע מה נדרש באופן הכי נכון לעריכה של אירוע מועט משתתפים ומלא בכל השאר.

 

אודות שרון קורן