» אוכל ומזון » ארוחת שף שהיא חוויה

ארוחת שף שהיא חוויה

הארוחות שמוגשות היום שונות בתכלית מהארוחות שהיו מוגשות בעבר. אנשים כבר לא אוכלים מאכלים מיוחדים אך ורק במסעדות שף, ויש גם כאלה שיצירתיים מספיק כדי לעמול על ארוחה ברמה מאוד גבוהה במטבח האישי. זהו עידן של שפים שיוצרים חדש את התחום הוותיק, עם הגעה של שף פרטי אל כל מי שמחפש לעצמו ארוחת גורמה בצורה שונה מכל מה שמכירים, ואף וחווייתית.

 

מה חשוב לבדוק

הניסיון של שף פרטי בדברים מעין אלה הוא הכרחי. צריכים להבין איך יוצרים תפריט שמתאים ללקוחות ואל סוג האנשים שאותם מארחים, ולדעת כיצד עושים את כל זה במסגרת של מטבח זר שבו נמצאים. זוהי אינה עבודה של שף שמתרגל הכנה של מנות גורמה אך ורק במטבח אחד וספציפי והגשה אל מקום הסעודה שקרוב אל המטבח שבו מבשלים, אלא הכנה במיקומים שונים, עם הגשה שהיא במיקום אחר בכל פעם מחדש, בכל אירוע שאליו מוזמנים. הניסיון של שף פרטי הוא כזה שכבר מביא את השף להיות מוכן עבור כל סוגי הסיטואציות ולהבין אותן לעומק, וכן להגיע עם סוגי שונים של המלצות לאנשים שאל האירוע שלהם הוא מתעתד אוכל להכין.

 

התאמה מושלמת לאירוע

יש אירועי שבו מוזמנים רק עשרה אנשים ואירוע שאליו מוזמנים שלושים. אירוע בו חוגגים יום הולדת בחצר של הבית, ואירוע בו חוגגים הצעת נישואין בחוף הים או הפלגה פרטית. שף פרטי נועד להיות כזה שיוצר את הארוחה החלומית באזורים הכי מיוחדים ויוצאי דופן, דבר ששונה בתכלית מארוחת שף שאותה כולם מכירים, הנמצאת במסעדה ספציפית במיקום שכולם מכירים. לכן זה חשוב לוודא כי ישנה התאמה מלאה בין מה שמתכונן השף להכין לבין האירוע שאותו מתכננים, מכל ההיבטים.

אודות שרון קורן