» בניה ושיפוצים » עוברים אל צבע אפוקסי

עוברים אל צבע אפוקסי

חשבתם לעצמכם באיזה סוג של צבע צבוע הקיר שאתם מביטים עליו כעת? או איזה סוג של צבע קיים על כלי שבו מבצעים שימוש כל הזמן, כמו התנור, או המיקסר שנמצא באופן קבע על משטח העבודה במטבח? הצבעים שקיימים היום עשויים מכל מיני חומרים, ואחד מן החומרים היותר פופולריים לשימוש בתעשייה של הצבע הוא האפוקסי, שהוא סוג של שרף שנכנס אל רשימת הצבעים האהובה והיעילה עבור צביעה של משטחים שונים בכל רחבי העולם.

 

היתרון של צבע אפוקסי

אפוקסי יכול ליצור סוג של ציפוי שמתחבר בצורה יעילה אל משטחים שונים, כולל בטון, ובכך הופכים את המטח הזה להיות בעל ציפוי שמייצר עמידות הרבה יותר גבוהה ממה שהיה במקור. מעבר לעניין של העמידות שהוא לא זניח כלל ועיקר, יצירה של ציפוי אפוקסי לרצפה מאפשרת למשטח הצבוע הזה להיות כזה שמונע מצבים של החלקה. זהו צבע שמגיע במבחר די רחב של גוונים להתאמה הכי טובה, וכך יכולים גם לסמן מקום שמיועד  לחנייה או כל סימון נדרש אחר באותה סביבה. לבסוף, החומר עצמו מתגבש ומתייבש באופן מהיר, שזה יתרון בפני עצמו בשלב של שבו מעוניינים להתקדם הלאה אל עבודת התחזוקה הבאה.

 

המקום הכי טוב לאפוקסי

אם בוחנים את היתרונות הרבים הללו של הצבע האפוקסי, מגלים כי אפוקסי לרצפה הוא צבע שמתאים במיוחד עבור אזורים של חניה, וזו הסיבה שהפכה אותו לכה נדרש ומועדף עבור אזורי חניה של מרכזי קניות בעיקר. מעבר לכך, האפשרות של ייבוש והחלקה מתאימה גם לאזורים אחרים כמו מפעלים, שבהם רוצים כי הרצפה תישאר עמידה גם אם נשפכים עליה חומרים כמו כימיקלים ושמנים, והרצפה עצמה תיוותר בטוחה ועמידה אל מול כל אלה.

אודות שרון קורן