» משפט » דיני ירושה » עניינים של צוואה

עניינים של צוואה

ריבים לאחר מוות של איש קרוב הם דווקא דבר די נפוץ. בעיקר בין אחים, הילדים של הנפטר שהופכים להיות היורשים הטבעיים. אומנם נראה כי הריבים הללו נובעים על הגודל של מה שמקבל כל אחד, ולרגע זה נראה כמו אחים בגיל קטן ששים לריב על הכסא ליד ההורה או על אותו צעצוע אחד.

ריבים על ירושה הם לפעמים יותר על הזכות הזו לקבל את מה שנשאר, ופחות על מה שמכילה הסכות הזו. על הכוח של אחד או על הרצון של האחר לחוש שווה ולא מופלה שוב פעם לרעה. זו הסיב אשר הופכת את הירושה לדבר סבוך ומורכב מכפי החלוקה למי שנשאר, וזה למה עורך דין לענייני ירושה יכול להיות המפתח ליצירה של צוואה קוהרנטית שנשמרת בצורה בטוחה.

 

מדוע עדיף להכין צוואה מול עו"ד

אנשים שלא כל כך מבינים את היתרון הגדול הזה של עריכת צוואה מול עורך, קרוב לוודאי יבינו זאת רק בדיעבד. עריכה של מסמך משפטי חשובה מאוד עבור אנשים שרוצים לוודא כי הצוואה הזו תהיה כתובה בדיוק רב, כדי שלא יהיה ניתן לערער עליה בהצלחה והיא תהיה בתוקף מיד לאחר שהכותב של הצוואה נפטר.

כך יודעים מעל לכל ספק כי זו צוואה שאינה מזויפת, והיא אחת שנשמרת מכל משמר אצל אותו עורך דין עד להגיע היום שבו רוצים לממש את הרכוש שנותר מאחור לאחר שהוגשה תביעה למימוש ירושה. אין כל בעיה עם צוואה שפתאום נעלמת לה, או אחת שבה מנסים לשנות את הנוסח, ואף לכתוב צוואה חדשה.

עם עורך דין לענייני ירושה שמכיר כבר את כל הטיעונים הנגדיים שמתרחשים בבית המשפט, ניתן לנסח צוואה ברורה לחלוטין, וכזו שיצטרכו לפעול לפיה בהגיע השעה.

אודות שרון קורן