» בניה ושיפוצים » למה צריכים צבע שמגיע באבקה

למה צריכים צבע שמגיע באבקה

צבעים הם חלק בלתי נפרד מהעולם הזה של צרכנים ויצרנים. יש הרבה מאוד מוצרים שאר נמצאים על פס הייצור, כשאר בכל מוצר שכזה יש את הדרישה של צביעה שאמורה לענות על הצרכים השונים של כל אדם שאמור לרכוש את אותו המוצר. במפעלים שמייצרים פריטים שונים האקט של הצביעה משתנה לפי החומרים שאותם צריכים לצבוע, וכאן יש הבדל גדול בין צביעה של מתכת על ידי מריחה של צבע לבין צביעה שנעשית על ידי שימוש עם אבקת צבע במפעל.

 

צביעה חשמלית בתנור

איך מבצעים למעשה צביעה בתנור? מחברים את הפריט שאותו צובעים אל הארכה ואת האבקה מתיזים בסיוע של אלקטרודה אשר מחוברת לאקדח שמתיז את האבקה על הפריט כאשר אבקה טעונה במטען חשמלי שלילי. בין שני אלה נותר לו חיבור חזק, כאשר את הסיום וההידוק של הפעולה החשמלית מבצעים על ידי הכנסה של הפריט עם האבקה אל תנור שנמצא בטמפרטורה גבוהה. משמע, את הפעולה של צביעה חשמלית בתנור לא יכול לבצע כל אדם בצורה עצמאית, כי צריכים גם את הבקיאות וגם את השטח הנדרש כדי לבצע את הצביעה באופן תקין ואיכותי.

 

הצביעה הכי איכותית נכון להיום

לא לחינם מדגישים בהרבה מאוד חברות כי המוצר שלהם הוא כזה אשר עבר צביעה בתנור. צביעה מעין זו היא צביעה שמתבצעת בתהליך יותר מורכב מאשר מריחה של שכבת צבע על ידי מברשת או רולר, כי אם צביעה שעבורה צריכים לרכוש אבקת צבע ייחודית בגוון נדרש, לבצע יישום של האבקה ולבסוף לאחד יחדיו את הצבע ואת המתכת הצבועה על ידי הכנסה אל התנור. ביחס לצביעה בצבעים שמגיעים בבצורה של משחה או נוזל, הצביעה על ידי שימוש באבקה מביאה אל תוצאות שהן גם הרבה יותר אחידות מבחינת המראה וגם הרבה יותר עמידות למשך של זמן רב.

אודות שרון קורן