» בניה ושיפוצים » צביעה של מתכת ממש כמו מומחים

צביעה של מתכת ממש כמו מומחים

מצד אחד מתכת היא חומר קשיח אשר אותו ניתן לעצב ואיתו לבצע שימוש לתקופה ארוכה עבור חלונות, סורגים ומעקות. מצד שני, מתכת חזקה כל עוד היא אינה חשופה לאיתני הטבע בכל העונות, כאשר היא ללא כל הגנות מפני השמש הקופח ומפני ימים של גשם זלעפות. אלו חומרים קיימים על מנת ליצור מתכת שמוכנה לשימוש באותו האופן במשך של שנים רבות? לא מעטים, ורבים מהם מתבצעים בסיוע של צבעים ואבקות.

 

סוגי הצבעים

עבור צביעה של מתכת זה חשוב ליצור שכבה ששומרת עליה מפני חלודה שמאכלת אותה ומפוררת אותה, ואת זה ניתן לעשות על ידי שימוש עם צבע לברזל שיכול להגיע עם כל מיני סוגים של גימורים שמחמיאים למתכות ולסוגים שונים של מוצאים שמיוצרים לצרכן שאוהב הרבה ברירות.

יש צביעה שכוללת בתוכה גם את השכבה של הבסיס, יש צבע שבו צריכים לבצע שימוש עם שכבת בסיס שיוצרת את החיבור הכי יעיל שבין המשטח המתכתי לבין הצבע שאותו בוחרים. ישנן כל מיני חברות מוכרות שמהן ניתן לבחור, רק חשוב לוודא את ההתאמה מבחינה של כמות ושל חומר עזר עבור הצביעה הכי טובה שיכולה להיות.

 

סוגי הצביעה

כפי שיש מבחר של צבעים שאיתם ניתן בצע שימוש עבור צבע לברזל, כך גם יש סוגים שונים של צבעים שניתן אותם ליישם בכל מיני דרכים. ישנם צבעים שצובעים עם מברשת, צבעים שאותם צובעים עם ספריי וצבעים שהם אבקת צבע שאותה מחברים בצביעה אלקטרוסטטית  שאותה מחברים סופית עם הכנסה של המוצר והאבקה אל התנור.

 

מה בוחרים

המבחר שע המדפים אכן יכול להיות די מבלבל כאשר בסך הכל רוצים לצבוע מוצר קטן מידות, וכאן חשוב להתייעץ ע המומחה לצבע בחנות ולעשות בקפדנות את הבחירה והצביעה.

אודות שרון קורן