» בניה ושיפוצים » נפלאות הצביעה

נפלאות הצביעה

העולם של הצבעים הוא מאוד מופלא, ובעוד שישנם אנשים שאינם מבינים עד כמה העולם הזה השתנה והשתכלל מבחינה רבה, ישנם אחרים אשר כבר יודעים להזמין את הצבעים הכי איכותיים שבתוכם יש כבר את כל מה שנדרש מלבד השינוי של הגוון.

צבעים הם כאלה שאיתם צובעים כל דבר כמעט, וכאשר רוצים להגיע לתוצאה הכי טובה זה אומר כי עדיף להכיר לעומק את הצבעים הקיימים ואת התכונות של כל צבע בהתאם לחומר שאותו צובעים. כך גם כאשר צריכים לבצע צביעת מתכות יעילה. כיצד שדה אלקטרו סטטי קשור לכל העניין של צביעה? הרבה מאוד, בייחוד כאשר מתכת היא החומר שאותו מביאים לשם צביעה.

 

צביעה עם אבקה אלקטרו סטטית

לא הרבה מבינים את הרמה הטכנולוגית בתחום של הצבע, אולם ישנם כמה סוגים של צבעים אשר מגיעים בצורה של אבקה כאשר השימוש באבקת הצבע הוא יעיל ביותר עבור מפעלי תעשייה. הייחודיות של אבקת צביעת מתכות היא שחלקיקי הצבע מגיעים עם מטען חשמלי שלילי, על ידי שימוש באלקטרודה מיינת באקדח צבע ייעודי,  ובעת המפגש בין האבקה לבין מתכת שהיא מתכת מוליכה ומוארקת לאדמה נוצר למעשה חיבור האובייקט הנצבע בכל הצדדים שלו.

באופן הזה מוודאים כי הפעולה של הצביעה היא כזאת שמתחברת מכל כיוון אפשרי של החלק שאותו מעוניינים לצבוע לצד העובדה כי נוצר חיבור חזק ואחיד של הצבע באופן שהופך את הצביעה באבקה מן הסוג הזה להיות הבחירה המועדפת עבור צביעה רבת עמידות של מוצרים רבים העשויים מתכת כולל מוצרי צריכה שנמצאים בכל בית ברחבי העולם. תהליך זה כולל גם שלב של הכנסה לתנור חם עד לייבוש מלא של הצבע שמתחבר ומותך אל האובייקט שנצבע באבקה

אודות שרון קורן