» בניה ושיפוצים » כל העולם אפוקסי

כל העולם אפוקסי

לא רבים מבינים את כל הדגש הזה לגבי החומר הזה שנופיע בכל מקום כמעט, אבל חומר אפוקסי הוא כזה שמעניק מראה נהדר מצד אחד, ומצד שני יכול לספק את הציפוי הכי יעיל עבור סוגים רבים של משטחים, כולל זה של הרצפה.

אולם אתם רגילים לראות את החומר האפוקסי מככב בדלתות של ארונות מטבח, כאשר הציפוי האפוקסי מעניק מראה חלק ומודרני בעיקר בצבע הלבן הפופולרי כל כך, כך שבכל מטבח שבו הוא מוצב יש עמידות גבוהה של הציפוי הזה במקום שבו יש רטיבות ושאר חומרים שאיתם עובדים שם.

אולם, שימוש באפוקסי עבר גם אל האזורים הנוספים של החלל, ועם היכרות יותר טובה עם החומר, האפוקסי הפך להיות גם ציפוי אפוקסי לרצפה עבור אזורים שלהם זהו הפתרון הכי אידאלי לרצפה עמידה לאורך זמן.

 

למה צריכים ציפוי אפוקסי

כדי להבין את הייחודיות של האפוקסי צריכים להבין קודם כל מהו החומר הזה בכלל. ובכן, זהו חומר פולימרי אשר החל את מסע הייצור שלו כבר בשנת 1927 בארצות הברית, כאשר עם הזמן הפופולריות והשימוש צמחו לכדי תעשייה אשר מגלגלת כ-15 מיליארד דולר בשנה.  הציפויים הללו ידועים בחוזק שהם מספקים היכן שהם למעשה מודבקים, ועם עמידות גבוהה במשטחים שנוטים להיות רטובים ובעלי שחיקה רבה, המריחה של הציפוי הזה הוא הפתרון הכי אידאלי, גם עבור הרצפה.

מריחה של ציפוי אפוקסי לרצפה נעשית על ידי חומר ייעודי לכך, וזה לא מספיק לרכוש כל חומר שעליו מופיע הרישום שהוא אפוקסי בלבד. היכולת של ההדבקה המהירה לצד עמידות לקורוזיה והתחברות טובה למשטח, וכאשר מדובר במשטח בטון יש לבחור את הרכיבים שיוצרים את הצירוף הכי טוב בין הבטון לבין החומר האפוקסי בצורה שהיא לרוב אטומה.

אודות שרון קורן