» משפט » חוק ומשפט כללי » מבינים על מה מסכימים

מבינים על מה מסכימים

זה די מצחיק לחשוב עד כמה אנשים יוצאים כנגד חתימה על הסכמים בערב הנישואין, כשאר אם חושבים על זה לעומק כאשר יושבים מול הרב בחתונה דתית, חותמים על כתובה שהיא מסמך בעל תוקף משפטי אשר מגדיר באופן הלכתי מה מגיע למי, וכמה עבור כל אחד משני הצדדים.

יצירה של הסכם ממון בערב הנישואין או בכל ערב אחר שלפני הטקס הרשמי היא למעשה יצירה של הסכם בעל תוקף משפטי אשר איתו יכולים שני הצדדים לחוש הרבה יותר בטוחים כי הם מועדים אל עבר קשר אשר במידה ולא יסתדר, יתקדם אל עבר סיום ברור עד לכדי נקודה ופסיק. איך בדיוק נוטריונים קשורים אל השלב הזה של הסכם ממון שאותו יכולים לערוך מול עורך דין שמכין הסכמי ממון עבור אנשים רבים? עברו על הדברים החשובים הבאים.

 

איך מאשרים את ההסכם

למעשה, כאשר מגיעים אל נוטריון על מנת לאשר הסכם ממון, לא מדובר בהסכם שאותו יוצאים מול הנוטריון אלא הגעה עם הסכם שכבר מכן וחתום על ידי שני הצדדים, כאשר הנוטריון מבאר להם מבחינה משפטית מה אומר ההסכם הזה עבור כל אחד משני הצדדים החתומים מטה ואת ההשלכות המשפטיות של הסעיפים השונים עליהם.

לאחר שנראה כי ישנה הבנה לגבי כל הכתוב באותו הסכם, נוטריונים למעשה מבינים כי אלה שנמצאים מולם יודעים את המדובר בהסכם הממון סעיף אחר סעיף ועוברים אל האישור הזה שבו נוטריון מאשר את מעבר השלב הזה באופן ברור ונהיר.

צעד זה הוא חשוב מאוד, והוא הופך את ההסכם הזה לבעל תוקף מבחינה משפטית, כאשר לא צריכים להביא אותו לאישור בית המשפט וההבאה לאישור על ידי נוטריון הוא צעד משפטי מספיק.

אודות שרון קורן