» בניה ושיפוצים » שימוש מתוחכם בצבע

שימוש מתוחכם בצבע

העולם של הצבעים עבר הרבה מאוד תמורות בעשורים האחרונים, הרבה הודות לטכנולוגיה מתקדמת שאיתה בני האדם יוצרים תנאים הרבה יותר משודרגים לחיים. עד כמה כבר כל השינויים הללו יכולים להשליך על צבע פשוט שמגיע בכל מיני גוונים? זה דבר אחד להסתובב ליד המדפים של הצבעים בחנות עשה זאת בעצמך הקרובה אל הבית ולראות כי הם אכן במספרים רבים, וזה דבר אחר להבין את העומק של הגיוון מבחינת היתרונות המיועדים עבור מגוון רחב מאוד של שימושים פרטיים ומסחריים. נכון להיום צבעים הם אלה שלא בהכרח איתם משנים גוונים עבור בניינים ופריטים שונים.

 

היתרונות של צבעים בעידן המודרני

צביעה מהירה – הצביעה היא תהליך שבו לפעמים צריכים הרבה מאוד סבלנות בין השכבות שאותן צובעים. תעשיית הצבע הגדילה לעשות בעשורים האחרונים החלה ליצר צבעים שאיתם זמן ההמתנה עבור הייבוש הוא קצר יותר בייחוד כאשר מדובר בצביעה תעשייתית של פריטים רבים.

נשטפים – צבע הוא כזה שלפעמים מתלכלך, ואופציה אשר מאפשרת לאדם לבצע תהליך פשוט של שטיפה ובכך שהלכלוך יוסר והצבע יישאר מביא יתרון נהדר לבית מלא בילדים שובבים.

צביעה אטומה – כאשר הציפוי שאיתו יוצרים שכבה יפה של צבע תורם לא רק עבור העיצוב, אלא גם תורם עבור החומר עצמו אשר נותר מוגן מפני גשמים ושאר נושאים בעייתיים הוא למעשה הופך להיות ציפוי עמיד ששומר על הצבע ועל החומר לאורך שנים.

צביעה באפקטים – זה נחמד לראות כי צבע מגיע עם גוונים מאוד רבים, אבל ברגע בו יצאו גם צבעים שיכולים לספק צביעה עם אפקטים של מבריק, מאט ואפילו דגמים מעוצבים, הרי שכאן היתרון הוא משמעותי לאלה שרוצים יותר מהצבע שאותו הם בוחרים.

אודות שרון קורן