» בריאות » מורידים את הלחץ מהגוף

מורידים את הלחץ מהגוף

הבריאות היא הדבר הכי חשוב לאדם. יש כאלה שמבינים את זה היטב לאור המצב הבריאות של אנשים שקרובים אליהם, ויש אחרים אשר חוו את זה באופן ישיר ביותר על בשרם. אחת מן הבעיות הבריאותיות הלא נעימות שקיימות בתחום הבריאותי הוא פצע לחץ, כאשר הטיפול הכי יעיל באלה הוא כמו בהרבה מצבים בריאותיים- מניעה ופעולה מותאמת מוקדמת.

 

מהו בדיוק פצע לחץ

פצע לחץ הוא פצע פתוח ומאוד לא נעים שלו יש כמה שלבים של התפתחות מהקל ביותר שמראה על סימנים של אדמומיות ועד לקשה ביותר שבו כבר קיים כיב שקיים עד לרקמות העמוקות שמתחת העור עם מעורבות של עצם או פרק. התוצאה הזו יכולה להיווצר תוך כמה שעות בודדות בלבד, ומכאן החשיבות העליונה של טיפול באנשים אשר מועדים לבעיה מעין זו, ועבורם ליצור טיפול בפצעי לחץ עוד טרם היצירה שלהם על העור.

 

מי חשוף לבעיה הרפואית הזו

מכיוון שמדובר בפצע אשר מתרחש במצב של חוסר תנועה וחוסר רגש באזורים שבהם אדם אחר היה מרגיש בצורך ליצירה של תנועה, הרוב המכריע של אנשים אשר חייבים לשים לב בכל הנוגע לאורח חיים שבו מונעים את פצעי הלחץ הם אנשים מבוגרים שלהם התנועה די קשה ועד לאנשים שלהם אין תחושה באזורים של הגב ומטה כגון אנשים פצועי עמוד שדרה.

 

איך מטפלים

זה חשוב מאוד ליצור שגרת חיים שבה ישנה מודעות מאוד גבוהה להחלמה הקשה והארוכה מפצעי לחץ, ומכאן להעניק טיפול בפצעי לחץ באופן יומיומי אם על ידי שימוש באביזרים מסייעים להפגת הלחץ שאותם מניחים במקום הישיבה ובמקום השכיבה, ואם על ידי יצירה של תנועה ושינוי התנוחה שבה האדם נמצא בצורה כמה שיותר תכופה.

אודות שרון קורן