» משפט » חוק ומשפט כללי » איך שומרים על הרכוש בקשר זוגי

איך שומרים על הרכוש בקשר זוגי

לחיות ביחד זה לא דבר פשוט, בייחוד כשאר אל הקשר מגיע אדם אחד שלו יש רכוש רב לעומת השני אשר מגיע עם מיעוט דליל של רכוש, אם בכלל. הציוות הזה של שני עולמות יכול לפעמים ליצור חשש כי האחד מגיע על מנת לנצל את השני במצב של מצג שווא ורמייה, וכאן בעלי ממון רבים לא חוששים להציג את החשש הזה מבעוד מועד ולדרוש יצירה של הסכם ממון טרם קושרים את הקשר עוד יותר, ומתחתנים.

אישור הסכם ממון מבצעים מול עורך דין ו/או נוטריון כדי לוודא כי מדובר בהסכם משותף, מוסכם ותקין מבחינה משפטית, כאשר לאחריו במידה ואכן מערכת היחסים עולה על שרטון ומתגרשים, את הגירושין מנהלים לפי אותו ההסכם כאשר זה לא כזה יוצא דופן לראות בני זוג אשר נאבקים במלא העוצמה כדי לבטל את ההחלטות שנעשו שם ולקדם אג'נדה אחרת ממה שהוסכם במקור באלו הדפים.

 

מגיעים להבנות מוקדמות וחתומות

בשל מקרים שכאלה ישנם לא מעט זוגות אשר פועלים וטורחים עם יצירה של הסכם ממון טרם הכניסה אל מערכת יחסים מחייבת בצורה רשמית עם חתונה רב ואורחי באולם אירועים, ויוצרים הסכם שבו מפורטים סעיף אחר סעיף כל העניינים הכספיים כדי שזה יהיה הכי ברור שיכול להיות מה עובר למי ומה נשאר אצל מי.

יצירה של הסכם שכזה יכולה להיות הדבר אשר יוצר את הרגיעה ואת הכניסה אל זוגיות ללא כל חשש מן הבא לבוא, ועם כל הרוגע הזה יש הרבה יותר אופציה כי מערכת היחסים תצלח עם הבנות מאוד ברורות ואישור הסכם ממון שלא משאיר קצוות פתוחים אלא מכין את הקרקע אל המשכיות שמקורה בהסכמה.

אודות שרון קורן