» מוטוריקה וכלי רכב » כלי רכב כללי » תקלות בגיר הרכב

תקלות בגיר הרכב

כמו הרבה מאוד חלקים אחרים אשר מרכיבים את הרכבים שאיתם אנשים נוסעים ממקום למקום, גם תיבת ההילוכים היא כזו אשר לא חסינה מפני בעיות וגם שם יכולים להתרחש תקלות כמו בחלקים אחרים של הרכב. איך בדיוק נוצרת תקלה בגיר האוטומטי של הרכב? לפעמים מדובר בתקלה אשר נובעת מכניסה של מים אל החלק הזה, לפעמים זה מקרה של חלק שעבר בלאי טבעי לאחר לא מעט שנים שבהן הגיר תפקד בצורה נפלאה והגיע אל התיישנות חלקים טבעית.

בפעמים אחריות מדובר באנשים אשר פשוט אינם טורחים לשמור על הרכב שלהם במצב הכי אידיאלי עם הגעה אל המוסך ברגע בו מבינים שישנה בעיה שמתחילה להיראות בכל פעם בה אל הרכב נכנסים.עבור תיקון גיר אוטומטי מחיר הוא בהחלט דבר משתנה, אבל אין זה אומר כי צריכים להשאיר את המצב בצורה דומה מפני שכל בעיה קטנה יכולה רק להחריף ללא טיפול מתאים.

 

מה משפיע על העלות

לאחר שכבר מבינים כי צריכים לגשת אל המוסך על מנת לאבחן את הבעיה של הגיר, צריכים דבר ראשון להבין כי לא הולכים לכל סוג של מוסך אלא למקום שבו יש את ההסמכה לטיפול באופן ספציפי בחלק הזה של הרכב עם כל ציוד הבדיקה והתיקון המתאים.

לאחר מכן כדאי מאוד להבין כי תיקון של בעיה תלוי בסוג של הבעיה לצד סוג הרכב המדובר שיכול להצריך עלות יקרה של חלקים או טיפול מורכב עם ציוד יקר ערך שאיתו מבצעים את הטיפול באופן מתאים. עבור האבחון של הבעיה עצמה לא צריכה להיות גבייה בכלל, ולאחר שמבינים מה התקה ומה תהיה העלות של הטיפול שלה צריכים להגיע לכדי החלטה שתוביל אל נסיעה ברכב תקין.

אודות שרון קורן