» קניות » צרכנות נבונה » כבר לא מתקשים להירדם

כבר לא מתקשים להירדם

אם אתם חושבים על קניית מזרון חדש הדבר הראשון שאתם צריכים לדעת הוא כי אין סוג של מזרון שטוב באותה המידה לכולם. מזרונים שונים מתאימים לגופים שונים, תנוחות שינה שונות והעדפות אישיות שונות. עם זאת, יש שפע של מידע בו יכולים להשתמש כדי לקבל את "המזרן הטוב ביותר" בשבילכם, ואם קיים קושי לישון, רוב הסיכויים שאתם משתמשים במזרן שלא מתאים לגוף או להרגלי השינה שלכם.

סוגים שונים של מזרון

הדבר הראשון שאתם צריכים לדעת על סוגים שונים של חומרים למזרונים. הסיבה לכך היא שסוג החומר יקבע כיצד המזרן מרגיש במונחים של רכות ואת היכולת שלו לעצב את עצמו סביב הגוף של מישהו. שני סוגים עיקריים של מזרן הם קפיצים וספוג ויכולים לקבל תערובת של שני חומרים אלה במזרון אחד.

מזרני ספוג מגיעים בצורות שונות רבות מספוג סטנדרטי ועד אל מזרוני visco אלסטי הקרוי בשם ספוג הזיכרון העשוי לטקס. כמו במזרוני קפיצים שנעשים יותר נוחים ככל שספירת הסלילים עולה, כך גם יש למזרוני ספוג לטקס קריטריונים של איכות שונה שמסומנים בדרך כלל על ידי צפיפות ספוג.

באופן כללי, ככל שצפיפות הספוג גבוהה יותר, כך איכות הספוג גבוהה יותר. הנטייה עבור החלק העליון במזרני ספוג מובחרים תהיה לשלב את הכלל הזה באמצעות שניים או יותר של ספוג בעל צפיפות שונה בתוך אותו מזרון במבצע, על מנת לקבל את המאפיינים הטובים ביותר של כל סוג ספוג בתוך שכבות שונות. למשל, הגוף העיקרי של המזרן עשוי להיות ספוג בצפיפות גבוהה לצד שכבה עליונה בעלת צפיפות נמוכה יותר(רכה) וספוג עבור רכות נוספת.

 

אז איזה מזרן הוא הכי טוב בשבילכם?

בעקבות הרבה מחקרים ועצות אורתופדיות עולה כי הסוג הטוב ביותר של מזרון הוא אחד המעצב את קווי המתאר סביב הצורה הייחודית של כל גוף השוכב עליו. זה מצביע על כך שספוג חדש כמו ספוג ויסקו שבעל זיכרון אלסטי הם המרכיבים מזרונים טובים ביותר, כולל מזרון במבצע.

דוגמה טובה לאיך שכל זה עובד היא להסתכל על היישור של עמוד השדרה כאשר עומדים ולדמיין איך מזרן יצטרך להתעצב ולהתכופף, על מנת כי אותה תנוחה תוכל להיות מושגת אם מישהו שכב על הצד שלהם. כלומר, המזרן יצטרך להתעגל באופן משמעותי סביב הירכיים והכתפיים תוך מילוי אזור הריק סביב המותניים וכו'. מזרון כזה צריך להיות רך יחסית וגמיש, עם זאת, יש לאנשים נטייה לישון טוב יותר על מזרן מוצק יחסית, למרות העובדה שנראה כי דגם זה נוטה לסובב את הגב לזווית פחות טבעית.

בסופו של דבר, קבלת לילה טוב ושינה נינוחה היא יותר עניין של לברר מה נוח באופן סובייקטיבי במזרון ולא ללכת עם מגמה מסוימת או ייעוץ אובייקטיבי. תחשבו על המיטה שלכם ועל מיטות אחרות (למשל בבתי מלון) שישנתם עליהן. החליטו אם אתם מעדיפים מיטה מוצקה או רכה יותר. חשבו האם אתם אוהבים מזרון שגורם לכם להרגיש כאילו אתם שוכבים על בסיס מוצק, או מזרון במבצע בו נוטים לשקוע פנימה באופן שמונע תזוזה. הגישה הטובה ביותר היא להכיר את עצמכם עם אפשרויות שונות (ואת המאפיינים שכל סוג מציע).

אודות שרון קורן