» טכנולוגיה » האם עדיף לתקן מחשב לוח לבד

האם עדיף לתקן מחשב לוח לבד

אנחנו חיים בעולם דיגיטלי. זה כבר דבר שלא ממש קשה להבחין בו. נכון להיום ילדים מאוד קטנים יודעים כיצד להשתמש בצורה בסיסית ואפילו די מתקדמת בטלפון חכם, בטאבלט ומחשב הנייד של ההורים, גם. מכל אלה יוצא כי ילדים נכנסים אל העידן הטכנולוגי בצורה די קלילה, והבעיה היחידה מתחילה כאשר הם לא ממש מבינים ממה צריכים להיזהר כאשר רוצים לרכוש כל סוג של מסך ממוחשב שנועד בעיקר לשימוש של ההורים אבל יוצא כי הוא משמש גם עבור ילדים חסרי מנוחה שההורים שמחים שיתעסקו קצת באלה לזמן מה.

מה הבעיה? שמגלים כי המסך נשבר לחלוטין או רק נסדק מעט בשל שימוש לא זהיר של ילדים. אז מתלבטים האם לבצע תיקון טאבלט או להתקדם אל טאבלט חדש. כאשר יש כאלה ששוקלים האם לרכוש אחד חדש.

 

האם לנסות לתקן לבד  – מזמינים חלקים מחו"ל

יש ישראלים אשר מנסים להתחכם, ולצד צפייה בסרטונים של איך לתקן כל מיני תקלות בטאבלט הם מנסים גם את מזלם. יש מלאי רחב של חלקי חילוף שזמין לרכישה במחיר זעום מזה של תיקון שמוצע על ידי מעבדות כאן, אולם מה שצריכים לזכור היטב הוא לא רק את הבחירה של חלק נכון ממקור מהימן, אלא גם כי צריכים בקיאות בהתעסקות במכשיר שיש בו חלקיקים עדינים וקטנים מאוד.

תיקון טאבלט ראוי כי יתבצע אך ורק על ידי טכנאי שכבר יש לו את הניסיון הנדרש, כי במקום להצליח בתיקון של טאבלט תקול יכולים להתמודד עם שורה חדשה של תקלות אשר נוצרו בשל חוסר ידיעה. האם לנסות לתקן לבד טאבלט? עדיף שלא, עם המלצה חמה.

אודות שרון קורן