» עסקים » מכירות » עידן של זכיינים

עידן של זכיינים

עד אשר אנשים יפנימו כי יזמים הם אלה אשר מוצאים את הדרכים להרוויח כסף עבור עבודה שאנשים אחרים בסופו של דבר מבצעים, הם ימשיכו לעשות את העבודה שלהם הזו ולהרוויח סכומים מאוד מוגבלים של כסף בצורה הזו גם כן. בשעה שבה אדם מחפש אחר דרך להרוויח כסף שיממן את כל ההוצאות שלו, אחר משקיע את הכסף הזה במנגנון מחוכם אשר מאפשר לו לייצר עוד ועוד כסף הלאה. זה הרעיון של זכיינות.

אדם אשר הצליח להקים מותג מוצלח מציע לאנשים אחרים זכיינות על סניף של העסק, תוך כדי שאלה יכולים לבצע שימוש במותג וליהנות מכל פעולות הפרסום שכבר קיימות על ידי בעלי העסק שכבר הולך ונעשה לרשת שפזורה בכל רחבי הארץ.

 

לא בונים עסק מאפס

מה סוד הקסם של זכיינות לעומת יצירה של מסעדה או בית קפה מן הבסיס? העובדה כי לא ממש צריכים להשקיע יותר מידי עבור היצירה מכיוון שמדובר כבר במותג חזק שמוכר על ידי הרוב המכריע של האנשים ברחבי הארץ. מה שנותר הוא רק לעבוד לפי השלבים שאותם מלמדים בעלי הרשת ולהביא את סכום ההשקעה הנדרש עבור ההקמה של הסניף בפועל.

מה שכן צריכים לשים אליו לב תמיד, בפתיחה של כל עסק הוא ניהול נכון שלו ומעקב אחר כל ההוצאות וההכנסות בצורה שתאפשר לעשות בקרה חכמה על כל מה שאפשר לשנות כדי לעשות יותר כסף. ברגע שבו הסניף של הזכיין מצליח, כך בעל הזכיינות יכול ליהנות מפיקוח בלבד, בזמן שאחרים עושים את כל העבודה עבורו. והבעלים? נהנים מן הנתח שלהם לפי חוזה הזכיינות, זאת בעזרת מותג שכבר עובד בשבילם ורעיון של זכיינות שטוב לכולם, ובעיקר לאנשים שנמצאים בראש הפירמידה.

אודות שרון קורן