» עסקים » משאבי אנוש » הגיע הזמן להעסיק אחרת

הגיע הזמן להעסיק אחרת

שוק העבודה בארץ הוא לא פשוט. בין אנשים בגילאי הארבעים והלאה שלא מוצאים קום שמוכן להעסיק אותם לבין נשים בגיל הפריון שמקבלות שאלות לא חוקיות בראיונות העבודה שהן עוברות יש ים שלם של דברים שפשוט צריכים להיעשות בצורה אחרת אם המעסיקים רוצים לקבל תמורה ראויה עבור מה שהם מכנים בתור משכורת הולמת.

השינוי חייב להתחיל מן המעסיקים, מכיוון שהעובדים מגיעים אל רמות מהירות יותר של שחיקה מאי פעם, וכ עוד לא יהיה משהו שמחזיק אותם כבולים אל מקום העבודה הם ימשיכו לדלג בין מקום אחד לאחר עם כמות וותק שרק הולכת ויורדת כל הזמן. מי יוצא מופסד מכל זה? כולם. המעסיקים, העובדים והלקוחות. איך מטפלים בזה? עם מודל תגמול עובדים הרבה יותר חכם.

 

השקעה שחוזרת אל המעסיק

מעסיקים רבים אינם מבינים כי ככל שהם ישקיעו בעובד כך הם יקטפו את הפירות בשנים שלאחר ההשקעה הראשונית הזו. נכון, זה עולה לא מעט כסף להחזיק עובד, אבל זה עולה הרבה יותר ללמד בכל פעם מחדש את העבודה ואת דרכי ההתנהלות בבית העסק בצורה ספציפית כאשר התנודה של העובדים פנימה והחוצה היא גבוהה.

הדבר בולט כאשר צריכים לבצע את כל המטלות היומיומיות בעסק, בולט כאשר לא מגיעים אל היעדים ובולט כאשר צוות העובדים נעשה מתוסכל ולא משתף פעולה מעל הנדרש שנים בודדות לאחר ההעסקה. זה יותר מאשר השכר לשעה, זה תגמול עובדים שמכיר בכישורים של העובדים ומביא אותם לבטא את היכולות שלהם במקום העבודה ביתר שאת. זה מקום שמעודד צמיחה, עבודה בצוות והכרה בכך שלעובד יש חיים משל עצמו, עם צרכים אישיים שלעיתים פולשים אל זמן העבודה.

אודות שרון קורן