» מיסים » יעוץ מס » מס בחזרה בשיא הפשטות

מס בחזרה בשיא הפשטות

השמועה כבר פשטה לה רגליים וידיים וכעת יותר שכירים ועצמאיים מבינים כי הם בהחלט יכולים לבצע בדיקה של קבלת החזר מרשות מס ההכנסה מכיוון שהחישוב שמבצעת הרשות הוא לפי חישוב שנתי שנגזר ממידע קיים, וכאשר נוצר שינוי לרעת אותו אדם משלם המיסים הפער הזה שהצטבר במס הכנסה הוא כזה אשר צריך לחזור אל הכיס שלו.

איך יכולים להחזיר את הכס הזה אל המשק הביתי? על ידי העברת בקשה של החזר מס למס ההכנסה, כאשר ישנה בקשה עד שש שנים רטרואקטיבית ואם מבצעים זאת מידי שנה, אז לחזור על הפעולה ולראות האם בתומה ישנו מכתב נהדר שמבשר על עוד כסף שהופך את החשבון להרבה יותר מניב.

 

מדריך להגשת בקשה

מה כבר צריכים לדעת כאשר רוצים לבצע את העברת הבקשה עבור קבלת החזר מס ממס ההכנסה? שכל הפעולות שצריכות להתבצע בצורה חוקית מול אותה הרשות התבצעו בצורה טובה, אחרת יכולים לקבל דרישה עבור תשלום מאשר קבלת מידע לגבי החזר שצריך להתבצע.

מלבד זאת, הפעולה של מילוי כל הטפסים וההוספה של כל הטפסים הנוספים הנדרשים עבור ביצוע החזר מס יכולה להתבצע בצורה עצמאית או על ידי בעל סמכות שאליו מעבירים את העבודה הזו. אם רוצים לבצע את הפעולה בצורה אישית, בהחלט יכולים לעשות זאת כאשר באתר של רשות מס ההכנסה ישנו מדריך נהדר שבו מפורט כל התהליך שאותו צריכים לבצע מן ההתחלה ועד לסוף.

בצורה שכזו לא משאירים קצוות פתוחים שיכולים רק להאט את הטיפול בבקשה, אלא רק ממתינים עד קבלת מכתב לגבי ההחלטה להעביר החזר בסכום נקוב או שלא קיימת זכות עבור החזר עבור השנה המדוברת. בכל מקרה תמיד עדיף לפעול בעניין ולא לשכוח שזה כסף שנלקח ולא חזר.

אודות שרון קורן