» מיסים » יעוץ מס » עדיף לבצע בדיקת החזר

עדיף לבצע בדיקת החזר

אנשים לא ממש מבינים את זה, אבל יש על שמם כספים אשר שייכים להם ברשת מס ההכנסה, שאותם הם לא דורשים כלל וכלל. הדבר דומה לידיעה כי ישנה ירושה שבה זוכים ביושר ואותה לא דורשים למרות שיודעים כי היא קיימת.

נכון, רשות מס הכנסה יכולה להיות מקום די מאיים עבור אנשים רבים, אבל ברגע בו מדובר באזרחים שומרי חוק אשר פועלים בדיוק לפי כל החובות שיש צריכים לבצע בתור כאלה, אין להם כל כך ממה לחשוש בכל הנוגע למימוש של זכות בסיסית שלהם. קבלת החזרי מס לשכירים היא חלק בלתי נפרד מרשימת הזכויות שאותן האזרח צריך לדעת לנצל בעצמו, כאשר היתרונות בהחלט צריכים לגבור על החשש הלא מבוסס הזה.

 

היתרונות של בדיקת החזר

הבדיקה האם ישנה אפשרות לקבל החזר ממס הכנסה היא די פשוטה, כאשר כמעט עבור כל אזרח ישנו סכום כל שהוא אשר מגיע לו ממס הכנסה בחזרה ואותו הוא יכול לדרוש עד שש שנים אחורנית. בצורה רטרואקטיבית. דבר זה אומר כי ישנו סכום לא פעוט של כסף, שיכול להיות לעזר רב מבחינה פיננסית לאנשים קשי יום, או להיות זוג של פינוק עבור ביצוע של הוצאה עבור מותרות אשר בכל דרך אחרת לא ממש הייתה יכולה להתממש.

את קבלת החזרי מס לשכירים מבצעים עם מילוי של טופס ייעודי שאותו אפשר למצוא גם אונליין, ולאחר שזה מלא ונשלח ליעדו, נשאר רק להמתין עד אשר ההודעה ממס הכנסה תגיע ובה יהיה נקוב סכום הכסף אשר מגיע לקבל בחזרה מהמדינה. לא צריכים לשלם כל עלות, רק צריכים להצטייד בכל המידע הנדרש למסמכים הללו ובקצת סבלנות אשר בסופה יכולים לגלות אוצר קטן שמתחבא לו ברשות מס הכנסה של המדינה.

אודות שרון קורן