» ביטוח » ביטוח לאומי » הזדמנות שווה לילדים נכים

הזדמנות שווה לילדים נכים

הדבר הראשון שאותו עושה כל הורה כאשר הוא רואה לראשונה את התינוק שלו מגיח אל אוויר העולם הוא לראות שהוא אכן בריא ושלם, עם עשר אצבעות וכל היתר…מה קורה כאשר מגלים כי למרות כל הבדיקות הרבות שאותן עוברים ההורים כי התינוק הוא כזה אשר יש לו מגבלה כזו או אחרת אחרי הכל?

מתחילים ללמוד את הבעיה עצמה על מנת להעניק לו את מיטב הסיכויים שלו להתקדם עוד הלאה בחיים לכאלה שבהם הוא יתנהל בצורה הכי טובה שאפשר. אחד מן הדברים שמסייעים לכל אלה לקרות היא גמלת ילד נכה שמתוקף המצב הבריאותי יכולה להיות עוד דרך חשובה לאורח חיים תקין אצל ילד בעל נכות מסוימת.

 

איך מקבלים את התמיכה הראויה

זה יכול להיות ילד שנמצא על הספקטרום של אוטיזם, ילד אשר יש לו לקות ראייה או ילד אשר סובל ממחלה מסוימת שגורמת לו למגבלה פיזית גדולה או קטנה. הבעיות הן רבות ומגוונות ובי כל אלה כל הורה מנסה להביא עד כמה שיותר טיפולים שמסייעים לילד שלו ללמוד עוד על עצמו ועל העולם הזה שאליו הוא נולד.

כאשר מקבלים גמלת ילד נכה מקבלים למעשה את הסיוע הכספי החשוב הזה אשר בעזרתו יכולים הורים להתמודד עם כל העלויות המאוד גדולות של הוצאות כספיות עבור חוגים ומסגרות שמציעות טיפולים הולמים ומדויקים אל הצרכים של הילדים שלהם. מכאן גם החשיבות המאוד גדולה של קבלת גמלה גבוהה כל האפשר, שכן ככל שהסכום יותר גבוה כך ההורים יכולים להגיע אל כמה שיותר טיפולים לא זולים מעין אלה כאשר בסופו של דבר הם מגדלים ילד אל עתיד שיהיה לו הכי בהיר שניתן במסגרת המגבלות הללו.

אודות שרון קורן