» מיסים » איך מקבלים מס בחזרה

איך מקבלים מס בחזרה

לא כל אחד מבין את המספרים, אבל מעל ל-89 אחוזים של העובדים השכירים שקיימים בארץ ה כאלה אשר בעלי זכות ממשית לקבל החזרי מס הכנסה אם רק יתקדמו אל עבר השלמת המסמכים הנדרשים וההגשה שלהם אל רשות מס ההכנסה במקום מגוריהם.

הסכומים הללו הם אינם סכומים זעומים, ואם בוחנים את סך כל ההחזרים שמגיעים מידי שנה בשנה מקבלים לידיים סכום משמעותי ביותר אשר יכול להניע את הכלכלה של הבית בצורה הרבה יותר נבונה. מעבר לכך, הזכאות של החזר מס הכנסה יכולה להיות עבור יותר משנה אחת.

 

החזר מס רטרואקטיבית

לא אנשים רבים מבינים זאת אבל הם יכולים לדרוש החזר מס הכנסה עבור עצמם כשאר ההחזר הזה יכול להיות עד שש שנים אחורנית. בצורה רטרואקטיבית. מה זה אומר בפועל? כי נעשית בדיקה דקדקנית של כל ההכנסות לנגד ההוצאות עבור רשות מס ההכנסה אשר נעשו על ידי אדם בודד או עבור שני אנשים נשואים במשך של כל שש השנים האחרונות אחורה, ולאחר הבדיקה הזו יכולים לראות סכומים גבוהים למדי של כמה אלפי שקלים עבור כל שנה שחלפה לה. את ההחזרים הללו חשוב לקבל כי הם כסף שמגיע לכל אזרח בצורה חוקית, ורק צריכים לבצע את הפעולה עצמה שהיא די פשוטה.

 

קריטריונים רבים לקבלת החזר

הנושא של החזר מס הכנסה הוא כזה אשר אומר כי נעשתה גבייה גבוהה ממה שהיה צריך להיעשות בפועל, כאשר ישנם כל מיני מקרים שבהם ישנן הנחות והורדות בסכומי הגבייה של המס. אנשים אשר סיימו לימודי השכלה גבוהה במוסד רשמי, אנשים אשר פרשו לפנסיה, אנשים אשר היו באבטלה חלק מן השנה וכאלה אשר עברו במקום עבודה שבו המשוכרת הממוצעת היא מתחת למשכורת הממוצעת שקיימת במדינה.

אודות שרון קורן